Hallójárat
Soha ne dugjuk az ujjainkat - és semmi mást sem - a fülünkbe, mert nagyon könnyen felsérthetjük az itt található érzékeny bőrt. Ha állandó viszketést, dugulást , irritációt érzünk a fülünkben, inkább menjünk orvoshoz, hogy ő vizsgálhassa meg, mi lehet a gond, és dönthessen a kezelésről.
Arc
Azon kívül, amikor megmossuk vagy krémezzük, próbáljunk a lehető legkevesebbet nyúlni az arcunkhoz. A kézen található baktériumok ugyanis nem csak a bőrünknek árthatnak - az arcunkat megérintve sokkal könnyebben kaphatunk el bizonyos betegségeket is. A pattanások , mitesszerek, eltömődött pórusok is nagyban köszönhetőek a gyakori "nyúlkálásnak". Ha sminkelnünk, inkább rendszeresen tisztított eszközökkel, ecsettel, szivaccsal tegyük, ne az ujjainkat használjuk.
Fenék
Fenekünkön, illetve a végbélnyílás környékén számos kórokozó található, amely ha kezünkről a bőrünkre vagy, ne adj' isten, a szemünkbe kerül, csúnya és kellemetlen tüneteken produkálhat. A legjobb, ha az előtt és az után is kezet mosunk, hogy nagydolgunkat elvégeztük.
Szemek
Szemünkhöz csak akkor nyúljunk, ha valami belement, vagy kontaklencsét cserélünk, különben nagyon könnyen valamilyen gyulladást vagy fertőzést kaphatunk a kezünkön megtelepedett kórokozóknak köszönhetően. Soha ne érintsük a szemek környékét anélkül, hogy előtte alaposan kezet mostunk volna!
Orrunk belső része
Egy kutatás szerint akik gyakran túrják vagy piszkálják az orrukat , kétszer olyan gyakran kapnak staphylococcusfertőzést.
Száj
Egy felmérés szerint egy óra alatt átlagosan 22-szer érintjük meg a szánk környékét, ha unatkozunk, ha pedig elfoglaltak vagyunk, még akkor is legalább hatszor. A kezünkön lévő kórokozók pedig ilyenkor újra és újra lehetőséget kapnak, hogy szájüregünkbe és a szervezetünkbe jussanak. Éppen ezért igyekezzünk erről leszokni - akár meg is kérhetünk valakit, hogy mindig szóljon ránk, ha azt lája, hogy a szánk környékét babráljuk.
Forrás: menshealth.com