Ukrajnai háború: mindenkinél jobban ki akaruk maradni

Egy nemzetközi felmérésből kiderült, hogy a megkérdezett magyarok minden más nemzetnél jobban ki akarnak maradni a szomszédban zajló háborúból.

A kutatásban a világ 27 országából több mint 19 ezer, 75 év alatti embert kérdeztek online felméréssel március 25. és április 3. között. Érdekesség, hogy a kutatásban nem kérdezték meg Ukrajna szomszédai közül sem Romániát, sem Szlovákiát, de a világ másik részéről Perut és Chilét igen.

Az Ipsos nemzetközi felméréséből kiderült, hogy a megkérdezett országokban élők közül a magyaroknál jobban senki sem akar kimaradni a háborúból. Kiderült az is, hogy a magyarok nem avatkoznának bele más országok konfliktusába, katonai támogatást sem küldenének Ukrajnának, és nem tartanak attól sem, hogy az orosz manőver más országokat is veszélyeztetne.

A magyarok 75 százaléka szerint segíteni kell az Ukrajnából menekülőket
A magyarok 75 százaléka szerint segíteni kell az Ukrajnából menekülőket. Fotó: Getty Images

A kutatás fontosabb megállapításai

  • A megkérdezett magyarok 90 százaléka mondta, hogy el akarja kerülni a háborúba sodródást.
  • A magyarok 68 százaléka nem támogat újabb szankciós lépéseket Oroszország ellen.
  • Magyarországon - akárcsak az Egyesült Államokban - a megkérdezettek 65 százaléka rendszeresen, szorosan követi az orosz-ukrán háborúban zajló eseményeket.
  • A magyar férfiakat átlagban valamivel jobban foglalkoztatja a téma, mint a nőket. Leginkább az 50-74 év közöttiek nézik, olvassák az erről szóló híreket, és főként azok, akik magasan kvalifikáltak, sokaknak saját üzletük van vagy üzleti döntéseket hoznak.
  • A megkérdezett magyarok 68 százaléka gondolja úgy, hogy fenyegetést jelent Magyarországra nézve a háborús konfliktus.
  • A magyarok 67 százaléka szerint Ukrajna ügye nem a magyarok dolga.
  • A magyarok 75 százaléka szerint befogadni, segíteni kell az Ukrajnából menekülőket.
  • A magyarok fele szerint hatásosak a szankciók, de csak 32 százalék támogatná további szankciók megszavazását, és csak 18 százalék szerint kellene betiltani az orosz gáz- és olajimportot.

[TOP-CIKKEK-AJANLO] Az Ipsos kutatásához az alábbi országokban élőket kérdezték meg: Argentína, Ausztrália, Belgium, Hollandia, Nagy-Britannia, Svédország, Magyarország, Egyesült Államok, Lengyelország, Németország, Kanada, Franciaország, Izrael, Mexikó, Japán, Brazília, Chile, Kolumbia, Szaúd-Arábia, Dél-afrikai Köztársaság, India, Olaszország, Peru, Malajzia, Törökország, Spanyolország, Dél-Korea.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra