Az Apeel által kifejlesztett csomagolóanyag a gyümölcsök és zöldségek héjában, húsában és magjában természetesen jelen lévő lipidekből és glicerollipidekből származik - írta meg a packagingeurope.com . Egyfajta vékony, ehető héjat alkot a termékek külsején, lassítva a vízveszteséget és az oxidációt, ezáltal a romlás folyamatát. A Tesco célja a tesztidőszakkal, hogy kiderüljön, a speciális csomagolás milyen hatással bír a friss termékek, így például a narancs és a citrom tartósságára.
A vállalat szerint az Apeel bevonata előrelépést hozhat az élelmiszerpazarlás elleni küzdelemben. A Tesco adatai szerint évente 400 ezer tonna gyümölcsöt dobnak ki a britek háztartási élelmiszer-hulladékként. Csak narancsból évi 720 ezer darab megy ilyen módon kárba. A brit Hulladék és Erőforrás Cselekvési Program nonprofit szervezet egy közelmúltbeli jelentésében éppen arra arra hívta fel a figyelmet, hogy a műanyag csomagolás fokozhatja az élelmiszerpazarlást.
Az olyan megoldások, mint az ehető bevonatok, egyensúlyt teremthetnek a friss áruk szállítás és tárolás közbeni védelmének szükségessége és a műanyag-felhasználás visszaszorítása között. Nem az Apeel az egyetlen, amely hasonló módszerrel dolgozik. A svájci Empa kutatóintézet például a szintén svájci Lidl üzletlánccal együttműködésben egy törkölyből nyert cellulóz bevonatot fejlesztett ki, amely a kezdeti kísérletek tanulsága szerint hatékonyan meghosszabbítja a banán eltarthatóságát a boltok polcain.