A hidegtől így védhetjük kedvenceinket

A hidegben fontos kibélelni az állatok helyét, többször kicserélni vizüket, és az is sokat segít, ha meleg ételt kapnak - hívta fel a figyelmet Abai Erika, a Zalaegerszegi Bogáncs Állatvédő Egyesület menhelyvezetője.

Miért tartunk háziállatokat? A témáról Pálinkás-Panyi Anna pszichológussal és Ujfalussy Dorottya Júlia etológussal beszélgettünk.

Minden reggel jégtöréssel kezdik a napot, mert befagynak a vizes edények. Ezért folyamatosan forralják és cserélik az állatok vizét. Emellett mindennap meleg ételt készítenek: táppal kevert főtt húst adnak az állatoknak - árulta el a menhelyvezető az M1 csatornának nyilatkozva. Hozzátette, a telepen a kenneleket, kutyaházakat forgáccsal vagy szalmával bélelik ki, hogy védjék a kutyákat a hidegtől. A macskáknak is dobozokat bélelnek ki, illetve kutyaházakat függönyöznek le, ahová az ebek be tudnak menni melegedni.

A téli hidegben különösen fontos, hogy odafigyeljünk kint tartott kedvenceinkre
A téli hidegben különösen fontos, hogy odafigyeljünk kint tartott kedvenceinkre. Fotó: Getty Images

A szakember minden állattartónak - különösen a kinti állatoknál - javasolja, hogy figyeljenek oda az állatok vizére, valamint mindennap adjanak nekik meleg ételt. Sok helyen még mindig nincs kutyaház, sőt egy fedett hely sem, pedig különösen a téli hidegben nagyon fontos, hogy legyen egy hely, ahová be tudnak húzódni az állatok. Kitért arra is, most is sok helyen dobnak ki kutyákat, akár vemhes nőstényeket is. "Aki ilyet lát, azonnal értesítse a helyi állatvédőket" - hangsúlyozta.

Abai Erika elmondta, a hideg időszakban az önkéntesek nyújtják a legnagyobb segítséget. Télen még több az állat, így több a munka is. Ezért nagyon sokat jelent, ha valaki segít beszalmázni a házakat, cserélni a vizet, vagy elviszi sétálni, mozogni az állatokat a hidegben.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra