A kutyák megszenvedhetik a karantén utáni időszakot

Szakértők szerint négylábú társaink számára kemény lehet majd a karantént követő időszak.

Bár mi, emberek már alig várjuk a korlátozások végét, amikor életünk végre visszatérhet majd a megszokott kerékvágásba, a szakemberek szerint ez a kutyák számára nem lesz könnyű időszak: extrém módon felerősödhet a szeparációs szorongásuk . A magyarázat egyszerű: négylábú társaink hozzászoktak, hogy a gazdi otthon van, és ha hirtelen újra "eltűnik", azt nem fogják túl jól viselni. "A családjukkal töltött bőséges minőségi idő a kutyáknál túlzott függőség kialakulásához vezethet - mondta a Times-nak Robert Mugford állatpszichológus, aki Erzsébet királynő corgijait is trenírozza, majd hozzátette - ebből adódóan az ebek nagyon megszenvedhetik, amikor a felnőttek visszamennek dolgozni, a gyerekek pedig iskolába."

koronavírus, házikarantén, kedvencek, járvány, kutyák, háziállatok
A szakértők szerint jó, ha már most megpróbáljuk hozzászoktatni a kutyát újra egy kis egyedülléthez. Fotó: Getty Images

Dr. Karen Sueda az állatok magatartás-lélektanára specializálódott állatorvos, aki nemrég az Insidernek azt írta, hogy a kutyák - mint mindenki - akkor érzik a legjobban magukat, ha napjaikat a következetesség és az előreláthatóság hatja át. "És minden alkalom, amikor ebben hirtelen változás lép fel, stresszt okozhat" - tette hozzá. Ez pedig olyan szokatlan viselkedésben nyilvánulhat meg, mint a bepisilés , szőnyegre ürítés, üvöltés, rágás, kártékonykodás, szökési kísérletek.

Mire utal, ha a kutya nem akar sétálni? A legtöbb kutya általában igen lelkesen indul a szokásos napi sétájára, és már a póráz felmutatására is azonnal ugrálni kezd. Néha azonban ez a lelkesedés eltűnik, és szinte képtelenség rávenni az állatot a mozgásra - de vajon mi lehet ennek az oka? A választ olvassa el cikkünkre kattintva .

A szeparációs szorongás nemcsak pszichológiai értelemben viseli meg az ebeket, hanem mivel sok négylábú megpróbálja kiásni magát a lakásból, meg is sérülhetnek: törött fogakkal, sérült körmökkel, vérző mancsokkal várhatják haza a gazdit.

Mit tehetünk? A szakértők szerint jó, ha már most megpróbáljuk hozzászoktatni a kutyát újra egy kis egyedülléthez, így (újra) megtanulja, hogy ez biztonságos. Hagyjuk egyedül rövid időszakokra, például amikor boltba megyünk, vagy néha csukjuk magunkra a fürdőszobaajtót.

Forrás: NYPost

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.