Az utóbbi évtizedekben sokat változtak a kutyatartási szokások. A régi időkkel ellentétben ma már alapvető, hogy felelős gazdiként nemcsak etetni és sétáltatni kell az állatot, de foglalkozni a szociális igényeivel, játszani vele, lefárasztani testileg és szellemileg egyaránt. Ehhez pedig hozzátartozik az is, hogy megfelelően tápláljuk és nem engedjük a téli hidegben szenvedni, főként ha kinti kutyáról van szó.
Szigetelt kutyaház, függöny és sok kalória
Alapvető fontosságú, hogy minden kinti kutyának kell egy ház, méghozzá olyan, ami valódi védelmet nyújt. Nem esik be rajta az eső és a hó, nem fúj át rajta a szél. Mindenképp el kell emelni a talajtól, alulról és oldalról is szigetelni kell, alulra pedig jöhet szalma vagy széna jó vastagon, vagy ha tehetjük, kényelmes fekvőbetét. A ház mérete igazodjon a kutyához: ha túl kicsi, nem érzi magát komfortosan, ha túl nagy, nem tudja bemelegíteni a testhőjével – írja a Nők Lapja.
A szigetelést legolcsóbban úgy tudhatod le, ha a megemelt kutyaház alá szalmazsákot teszel, illetve ahová az állat fekszik, még plusz gyapjú vagy más természetes, jó hőszigetelő anyagból kivágsz egy megfelelő méretű darabot, ha lehet, szivaccsal az alján. A szigetelést az oldalfalakon és a tetőn hungarocellel a legjobb megoldani.
Arra figyelj, hogy minden rágható elemet fedj le lemezréteggel, mielőtt a kutya darabokra szaggatná. Fontos még, hogy a bejárathoz szélfogó függönyt erősíts!
A rövidebb szőrű állatok már igényelhetik akár a fűtött kutyaházat is. A rágásgátló réteggel ellátott önmelegítő takaró lehet a kezdeti megoldás, ez egy jól szigetelt kutyaházban olyan meleget képez, ami órákon át kitart. Ha ez nem elég, akkor elektromos rendszerrel felszerelt, fűtött kutyaházat kell venni, aminek nagy előnye, hogy nem nekünk kell pepecselni vele, ráadásul többnyire jóval biztonságosabb, mint amit mi magunk találunk ki. Ha pedig nagyon zord odakint az idő, engedd meg, hogy legalább az előszobába bemehessen a kutyus időnként átmelegedni!