A bélférgek jelenlétükkel számos problémát idézhetnek elő társállatainkban. Hányás, hasmenés, rosszabb táplálék hasznosulás, fénytelen szőrzet, csak néhány a lehetséges tünetek közül, amelyek a parazitás megbetegedéseket kísérik.
A bélférgekkel fertőzött állatok rendszeresen ürítenek petéket, lárvákat, melyekkel fertőzik környezetüket. Így a környezetben levő többi állat könnyen megfertőződhet, illetve némely féreg potenciális veszély jelenthet a gazdira is. Ezt a folyamatot zoonózisnak nevezzük, amikor az állatról emberre terjed a betegség. A féreg fertőzésnek leginkább a gyermekek vannak kitéve, mivel ők a higiéniás szabályokat nem minden esetben tartják be.
A férgek által okozott megbetegedések az emberben súlyosak, akár halálos kimenetelűek is lehetnek. Ezért érdemes ezen betegségek megelőzésével foglalkozni. A megelőzés egyik legegyszerűbb módja a rendszeres féregtelenítés.
Mivel a féregpeték szabad szemmel nem láthatóak, így a legjobb ha széles hatású féregtelenítő szert alkalmazunk kedvenceinknél, amelyek hatásosak mind a fonál- és mind a galandférgekre. A férgességet megelőzni semmilyen készítménnyel nem lehet, ezért fontos, hogy rendszeresen féregtelenítsük kedvenceinket. A rendszeres féregtelenítéssel elérhetjük, hogy a környezetünkben csökken a férgek száma. Ezáltal csökken az újra fertőződés esélye illetve az emberi megbetegedések kockázata. Szakemberek szerint a legideálisabb ha negyedévente adunk féreghajtó készítményt kedvenceinknek, de egy erdőn-mezőn sokat sétáló kutyánál illetve kisgyermekekkel együtt élő kedvenceknél ideálisabb a havonkénti féregtelenítés.