Így állíthatjuk meg kutyáknál a hasmenést

A hasmenés viszonylag gyakori egészségügyi probléma kutyák esetében, hiszen hajlamosak mindenféle dolgot a szájukba venni. Ugyanakkor bizonyos esetekben akár komolyabb egészségügyi probléma is állhat a dolog hátterében. Ha a kutyának megy a hasa, érdemes megfogadni az alábbiakat.

A laza széklet a hasmenés fő tünete, de kísérheti hányás , étvágyvesztés, súlyvesztés, hasi fájdalom, letargia vagy más jelek is. Ha egy egyébként egészséges állatnál a hasmenés hirtelen jelentkezik, akkor annak oka lehet stressz, valamilyen étrendi változás, illetve vírus, baktérium, vagy valamilyen parazita. A krónikus hasmenés lehet allergia vagy ételintolerancia következménye, de ilyenkor is lehet a háttérben parazita, baktérium vagy valamilyen szervi baj, például a belekkel, hasnyálmiriggyel, sőt sajnos még rák is.

Krónikus hasmenés esetén minden kutyust érdemes orvosnak megmutatni
Krónikus hasmenés esetén minden kutyust érdemes orvosnak megmutatni

Kiskutyáknál különösen fontos, hogy krónikus hasmenés esetén mihamarabb lássa őket állatorvos. De egyébként krónikus hasmenés esetén minden kutyust érdemes orvosnak megmutatni, főleg ha a széklet vizes, véres vagy nagyon sötét színű, kátrányos, esetleg hányás, letargia, depressziós viselkedés is kíséri.

A dehidratáció jelei kutyáknál A folyadékhiány nemcsak az emberek, hanem a kutyák esetében is komolyan veszélyeztetheti az egészséget. A kutyusok nagyon sok folyadékot képesek veszíteni, például hányással, hasmenéssel vagy lihegéssel. Ilyenkor az alábbi tüneteket produkálhatják.

Teendők hasmenés esetén:

  • folyamatosan itassuk az állatot, hogy pótolhassa az elvesztett folyadékot; speciális roboráló italt is kaphat
  • pici adag ételeket kapjon csak, leginkább főtt, fehér húst, például csont nélküli csirkemellet, és fehér rizst, míg a széklete nem lesz normális
  • ha a hasmenés 24 óránál tovább tart, vigyük orvoshoz

Ha krónikussá válik a dolog, tehát az állat többször hányt, volt hasmenése, akkor 12 órán át ne kapjon enni, csak vizet. Ha már 6 órája nem hányt, akkor kaphat egy kis adag fehér húst főzve, és rizst. Ha ezután két óráig nem hányt, és nem ment a hasa, kaphat még egy keveset. Lényeg, hogy házi kezeléssel 24 óránál tovább ne próbálkozzunk, ha nem javul az állat állapota, vigyük el orvoshoz.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Forrás: petmd.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.