Nem elég a sürgős jelzés a beutalón
Az RTL Klub Híradója számolt be róla, hogy a legtöbb esetben figyelembe sem veszik a sürgős beutalókat a szakorvosok. Riportjukból kiderül, hogy sürgős szakorvosi vizsgálatot akkor lehet kérni, ha valaki már több mint két hete táppénzen van vagy gyors kivizsgálást igénylő panaszai vannak, és háziorvosa felveszi a kapcsolatot az adott szakorvossal.
A csatorna több szakrendelőt is felhívott, ahol azt mondták nekik, hogy nem elég a sürgős jelzés a beutalón a vizsgálathoz.
Nem csoda, hogy mindenki a sürgősségire megy
A sürgősségi ellátás hibái című cikkünkben arról írtunk, hogy az alulfinanszírozottsággal és szakemberhiánnyal egyszerre küzdő állami egészségügy egyik komoly kihívása a sürgősségi betegellátó osztályok működésének modernizálása.
"Tisztában vagyunk azzal, hogy az egészségügyi ellátás során bekövetkező hibák közvetlen oka jelentős részben humán eredetű, de az is bizonyított, hogy az esetek döntő többségének hátterében rendszerszintű, az egész egészségügyet érintő szervezeti problémák állnak" - írta a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság Közhasznú Egyesület a közelmúltban. Közleményüket azt követően adták ki, hogy a sajtóban több hír is a szakmára irányította a figyelmet, amely több órás vagy félnapos várakozásról és halálesetekről szólt .