A pótlékkal párhuzamosan megkezdik a nemzeti védőnői hálózat előkészítését, mert azt szeretnék, hogy a védőnői szolgálat egységes feltételekkel működjön 2018-tól. Lázár János elmondta, az ötezerből mintegy ezer védőnő fordult a kormány tagjaihoz bére rendezése érdekében; a pótlékot 2018-ban is megkapják majd a védőnők.
Az egészségügyi rendszerben lenne a helye
Lázár szerint az állami egészségügyi rendszerben lenne a védőnői hálózat helye, és érdemes lenne országos hálózattá szervezni. A védőnői szolgálatnak a háziorvosi ellátórendszerrel szorosabb együttműködésben az egészségügyi rendszer egyik pilléreként kellene működnie. Jelenleg az önkormányzatok felügyelete alatt vannak a védőnők. Hozzátette: döntés még nincs, még a védőnőkkel és az önkormányzatokkal sem egyeztettek.
A miniszter megerősítette, hogy a mentőszolgálat dolgozóinak bére 2018-tól az új életpálya keretében 10 százalékkal emelkedik. Hozzátette: míg 2010-ben 22,5 milliárd forintot fordítottak, jövőre 39,7 milliárd forintot fordítanak a mentősökre. Beszámolt arról is, hogy a 2018-as költségvetést május 24-én tárgyalja újból a kormány, a törvényjavaslatot június 15-ig fogadhatja el az Országgyűlés.
A gödi Topház Speciális Otthonról azt mondta, a kormánynak a szülőket kell segítenie. Egy szülőt nem érdekel az államtitkár véleménye, és a "sorosgyörgyözés" sem, az érdekli, hogy a gyereke milyen körülmények között van - fogalmazott.