37 éve dolgozik orvosként, csepeli praxisában több mint 2700 beteg tartozik hozzá. A körzetéhez tartozó diabéteszes betegek valószínűleg az ország legjobb ellátásában részesülnek, hiszen Oláh doktornő cukorbetegeit kiemelt módon, egyéni módszer szerint gondozza.
Belgyógyász-diabetológusi, 2013 óta szakrendelést vezető főorvosi munkát is végez, ennek keretében kiemelkedő színvonalú szűrési-gondozási tevékenységet folytat: magas vérnyomással és cukorbetegséggel küzdő betegeinek ABPM-készüléket, EKG Holtert, folyamatos vércukor-monitorozást (CGMS) és Cardiosys autonom neuropathia szűrési rendszert biztosít.
A csepeli Vénusz utcai rendelő kilenc háziorvosa számára megszervezte az elsősegély-nyújtó szoba kialakítását, amit defibrillátorral és egyéb újraélesztéshez szükséges eszközökkel szerelt fel, ezek karbantartását is felügyeli évek óta.
Oláh doktornő nemcsak háziorvosként, hanem oktatóként a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének aktív részese. A rezidensképzés keretében öt háziorvos rezidenst „nevelt fel”, „átképzés” keretében hét háziorvos-jelöltnek volt a mentora. Az évek során húsz egyetemi szakdolgozat készítésében volt konzulens. Diabetológus-családorvosként a rezidensek-, és a szakorvosjelöltek diabetológiai képzésében is részt vesz.
Rendszeresen tart előadást a kerületi önkormányzat és a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat által szervezett szűrővizsgálatokon. Mindemellett még arra is jut ideje, hogy a nyugdíjas klubban és a mozgássérült egyesületben előadjon, s hogy a csontritkulásos betegeinek tornatermet keressen. Orvosi és közéleti tevékenységét Budapest Csepel Önkormányzata 2011-ben Csepel Szolgálatáért kitüntetéssel ismerte el.
Az év orvosa díjra több évtizedes oktatói és háziorvosi tevékenységét elismerve, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszéke terjesztette fel. Az év orvosa-Astellas-díj versenyen a doktornőt tavaly is elismerték ugyanebben a kategóriában, akkor dobogósként plakettet és emléklapot vehetett át.
Milyen a jó háziorvos?
Oláh doktornő meghatódva köszönte meg a szakmai zsűri döntését és hozzátette, hogy a háziorvosok elismerése ma nagyon fontos, hiszen a fiatalok számára egyre kevésbé jelent perspektívát a háziorvosi praxis, emiatt sajnos a háziorvosok átlagéletkora egyre nő: "Én is sok olyan háziorvos kollégát ismerek, aki megérdemelte volna ezt a díjat, de valahogy a háziorvosok „láthatatlanok”, munkájuk minőségét „csak” a betegek tudják lemérni, ami nagyon fontos mérőszám, de a szakma népszerűsítésére óriási szükség volna" – hangsúlyozza.
Arra a kérdésre, hogy milyen a jó háziorvos így válaszol: „Szeretni kell a betegeket. Kollégáim gyakran mondják nekem, hogy a szakmám a hobbim. Nem érzem még károsnak, de való igaz, hogy a szabadidőmben is ezzel foglalkozom.”