A ventilátor mellett alvásnak vannak pozitívumai is - például az áporodott levegő keringetése és a testhőmérséklet szabályozásának elősegítése, ám mégis óvatosan kell használni a nyári estéken ezt az eszközt. Azon túl, hogy hozzájárul az amúgy is növekvő villanyszámlához, az alvásra is hatással lehet.
Amint azt a Sleep Advisor című, alvással foglalkozó kiadvány elmagyarázta, a ventilátorok száraz levegőt fújnak a szobába, ami mindenféle problémához, például száraz bőrhöz és arcüreggyulladáshoz vezethet. A kiadvány hozzátette: "Ha a szárazság különösen szélsőséges, az azt eredményezheti, hogy a szervezetünk túlzott nyálkahártya-termeléssel próbál kompenzálni. Ilyenkor előjöhet az orrdugulás vagy fájhat az arcüreg is."
Egy másik, kevésbé nyilvánvaló szövődmény, hogy fájó izmokkal ébredhetsz, mivel a koncentrált hideg levegő megfeszítheti és görcsössé teheti a tested.
A Sleep Advisor azt javasolja, hogy ne töltsük az éjszakát bekapcsolt ventilátorral, ha az allergiás és asztmás tüneteket vált ki - vagy ha száraz lesz tőle a bőr, a szem, a száj vagy az orrmelléküregek.
"Néha a berendezésben feleslegesen felhalmozódnak a pollenek és részecskék is, amelyeket lehetetlen eltávolítani - ebben az esetben le kell cserélni a ventilátort. Érdemes megfontolni, hogy olyan berendezést válasszunk, amelynek van időzítője, így automatikusan kikapcsol, miután elaludtunk, és elkerüljük az egész éjszakán át tartó folyamatos huzatot."
Röviden, ha egész éjszaka bekapcsolva tartod a ventilátort, nem fogsz belehalni, de érdemes lehet átgondolni a Sleep Advisor javaslatait.