Számos szakember kutatja évtizedek óta a betegséget és kialakulásának lehetséges okait: annyi biztosan kijelenthető, hogy a betegséget az okozza, hogy az agyban káros fehérjék rakódnak le . Hogy ezek a fehérjék mitől termelődnek, még nem teljesen világos, de friss kutatási eredmények szerint az alábbiak növelik a betegség kialakulásának rizikóját.
Szorongásgátlók
A benzodiazepineket általában szorongás és álmatlanság kezelésére írják fel az orvosok. Egy kanadai kutatás szerint ugyanakkor azoknál, akik legalább három hónapig rendszeresen szednek ilyen típusú gyógyszert, 51 százalékkal nagyobb az Alzheimer-kór kialakulásának esélye.
Többszöri fejsérülés
Különösen a rendszeresen, esetleg megélhetésszerűen sportolókat érinti a kockázat. A fejet ért ütésekből, sérülésekből sokan minden gond nélkül felgyógyulnak, de olyanok is vannak, akiknél az ilyenkor fellépő gyulladás egy idő után krónikussá válik. A gyulladás miatt pedig nem tudják megfelelően eltávolítani a káros fehérjéket az agyból az ezért felelős sejtek.
Rendszeres alváshiány
Nagyon sokféle módon károsítja egészségünket és egész testünket, ha hosszú távon nem alszunk eleget. Amellett, hogy dekoncentráltak és kimerültek leszünk, agyunk is megsínyli az állapotot. A Neurobiology of Aging nevű lapban jelent meg a tanulmány, amely szerint az Alzheimeresek közül nagyon sokan küzdenek alvászavarokkal , de még egyelőre kutatják, hogy ez ok vagy inkább következmény-e. Egészen biztos, hogy az alváshiány krónikus stresszt ró az egész testre, egyben nagyon káros az agynak, mivel ez a szerv is alvás közben regenerálódik, és ilyenkor távolítja el a káros anyagokat.
Forrás: prevention.com