A leggyakoribb hibák mikrózás közben

A mikrohullámú sütő alapkellék a legtöbb háztartásban, ezért nem árt, ha tudjuk, hogyan kell a leghatékonyabban és a legbiztonságosabban használni, illetve miket érdemes elkerülni, ha bekapcsoljuk.

Papírpoharak a mikróban

Bár a forró italokat lehet bennük tárolni, a papírpoharakat jobb, ha nem tesszük a mikróba, ugyanis az "összeszerelésükhöz" használt ragasztó megolvadhat, akkor pedig a pohár ereszteni fog. Extrém esetben pedig a papír túlhevülése esetén akár még ki is gyulladhat! Ugyanez vonatkozik az eldobható papírtányérokra és természetesen a szalvétákra is, amelyekben nagyon apró fémszilánkok lehetnek, amelyek szikrát vethetnek, emiatt pedig erősen tűzveszélyesek.

Ne hagyjuk magára a mikrót működés közben

Persze ez nem azt jelenti, hogy az orrunkat az üvegre nyomva kell folyamatosan ellenőriznünk, hogy jól működik-e, de legyünk elég közel, hogy gyorsan reagálhassunk, ha szükséges. Sok lakástüzet ugyanis a magukra hagyott mikrosütők okoznak, mikor olyan ételeket felejtenek bennük, mint a pattogatott kukorica. "Szerencsésebb" esetben csak megég, rosszabb esetben viszont hívhatjuk a tűzoltókat.

Jobb, ha a mikrót nem hagyjuk magára működés közben
Jobb, ha a mikrót nem hagyjuk magára működés közben. Fotó: Getty Images

Mikrózhatunk műanyag edényeket?

Több vizsgálat is kimutatta, hogy ha műanyag edényeket teszünk a mikróba, még az olyanok is, amelyek egyébként hőállóak, az egészségre ártalmas anyagokat eresztenek ki magukból, melyek átszivárognak az edényben lévő ételbe. Éppen ezért érdemes inkább kerámia - vagy üvegedényben melegíteni az ételt, és műanyagot nem, vagy csak nagyon ritkán használni a mikrohullámú sütőkben.

Káros vagy hasznos a mikrosütő? A mikrohullámú sütőkkel kapcsolatban megoszlanak a vélemények: van, aki nagyszerű találmánynak tartja, mások szerint azonban kifejezetten káros az egészségünkre, és senkinek nem lenne szabad használnia. Lássuk a leggyakoribb tévhiteket !

Nem melegítünk elég ideig

Ha a mikróban főzünk, nagyon fontos, hogy mindig betartsuk a receptekben megadott időt és hőmérsékletet, és ne próbáljuk siettetni a folyamatot, különösen, ha nyers halat, húst vagy tojást tartalmazó ételt készítünk. Az ételek újramelegítésénél is ez a helyzet - ha langyos, vagy az étel közepe hideg maradt, tegyük vissza. Mindig figyeljünk arra, hogy fogókesztyűvel vegyük ki az ételt, mert az átforrósodott edények akár komoly égési sérüléseket is okozhatnak.

Forrás: rodalesorganiclife.com

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.