1-es típusú cukorbetegség
Ilyenkor az immunrendszer azokat a sejteket támadja meg, amelyek a hasnyálmirigyben az inzulint termelik. Mivel az inzulinnak kulcsszerepe van abban, hogy a szerveztünk hogyan tárolja és raktározza az energiatermeléshez szükséges glukózt, az 1-es típusú cukorbetegség sokaknál váratlan fogyást okozhat - állandó szomjúságérzettel, gyakori vizeléssel, szédüléssel és homályos látással együtt.
Rheumatoid arthritis
Az ezzel a betegséggel élők gyakran tapasztalnak súlygyarapodást, mivel az állapottal járó ízületi merevség és fájdalom miatt lecsökken a fizikai aktivitásuk. Emellett az arthritiszre felírt szteroidok is okozhatnak hízást illetve vízvisszatartást a szervezetben - éppen ezért nagyon fontos, hogy legalább napi 15-30 perc sétával próbáljunk meg küzdeni ez ellen.
Cöliákia
A guténérzékenység hatására az immunrendszer a vékonybél sejtjeit kezdi támadni, így nem szívódnak fel megfelelően a tápanyagok. Emiatt a cöliákiások legnagyobb része súlyt veszít, illetve sovány, néha már-már egészségtelenül vékony. Emellett számos egyéb tünet is lehet, mint a hasi fájdalom, fejfájás, puffadás vagy ízületi fájdalom.
Pajzsmirigyproblémák
Ha az immunrendszer a pajzsmirigy működését zavarja meg, az a hormonrendszerben is kavarodást okoz - ez pedig hirtelen és látszólag megmagyarázhatatlan testsúlyváltozásokkal is járhat. Ha alulműködik a pajzsmirigy , akkor minden "lelassul", ilyenkor hízás, székrekedés, hajhullás és depresszió tapasztalható. Túlműködés esetén viszont az anyagcsere felgyorsul, és bármennyit eszünk is, fogyni fogunk.
Forrás: prevention.com