Teljesen lemondtunk a tejtermékekről
Az anyagcserénk megfelelő működéséhez az izmainkra is szükség van: az izmok ugyanis folyamatosan "dolgoznak", a teljes nyugalomban lévő zsírszövettel szemben. A tejtermékekben található fehérje, illetve kazein hozzájárul az izomfejlődéshez, és megakadályozza az izmok elvesztését. Egy kutatás szerint azok a nők, akik napi 3-7 adag tejterméket fogyasztottak, jóval többet fogytak és több izmot építettek magukra, mint azok, akik kevesebb tejterméket ettek vagy teljesen kiiktatták azt az étrendjükből.
Túlságosan befűtünk
Nem súlyzózunk eleget
A testmozgás fontosságára (reméljük) nem kell senkit emlékeztetni, azonban nem csak az aerob jellegű, dinamikus gyakorlatok fontosak, hanem azok is, melyek segítségével plusz izmokat építhetünk. A súlyzós (akár saját testsúllyal végzett) gyakorlatoknál ráadásul az időnek nagyon fontos szerepe van: ha túl gyorsan csináljuk a mozdulatokat, az izmok nem "sérülnek"; eléggé, vagyis nem következnek be mikroszkopikus szakadások az izmainkban. Pedig ezek kijavítása során a testünk több energiát használ fel, vagyis ez okozza az anyagcserefokozó hatást. A súlyzós edzés másik előnye, hogy az izmok nyugalmi állapotban is energiát használnak fel, vagyis akkor is fokozzák az anyagcserénket, ha éppen nem dolgoztatjuk őket.
A súlyzós edzés előnye, hogy az izmok nyugalmi állapotban is energiát használnak fel
Rosszul sózunk
A túlzott sófogyasztásnak rengeteg káros hatása van, de némi sóra szüksége van a szervezetünknek, különösen a sóban található jódra. A jód ugyanis elengedhetetlen a pajzsmirigyünk megfelelő működéséhez - a pajzsmirigy felelős többek között az anyagcseréért felelő hormonokért is. Ha csökkenteni szeretnénk a sófogyasztásunkat, vagy sószegény diétát tartunk, akkor fogyasszunk jódban gazdag ételeket!
Rosszkor megyünk ki a szabadba
A napfény nemcsak a D-vitamin és a jó hangulatunk miatt fontos: a fénynek lényeges szerepe van az anyagcserénk szabályozásában is. A reggeli fény ugyanis segít szabályozni a belső biológiai óránkat, ez pedig szabályozza az alvásunkat, az evési szokásainkat és az energiafelhasználásunkat is. Egy kutatás szerint azoknak a nőknek, akik kora reggel mentek sétálni vagy kocogni, alacsonyabb volt a testtömegindexe, mint azoknak, akik estére időzítették a testmozgást.