Dolgok, melyek gyulladásokat gerjesztenek

Fejfájás, láz, puffadás, fokozott gázképződés, asztma - ezekben a dolgokban közös, hogy mindegyik gyulladások miatt jelentkezik.

A krónikus gyulladást nehezebb észrevenni, mint az akut változatot, például mandulagyulladást vagy ízületi gyulladást , hosszú távon viszont meglehetősen károsan hat a testünkre. Éppen ezért nem árt tisztában azzal, hogy melyek a dolgok, amelyek gyulladást okozhatnak, illetve támogatják a szervezetünkben zajló gyulladásos folyamatokat.

Sokszor csak legyintünk olyan tünetekre, mint a lehangoltság, a fáradtság vagy éppen a hirtelen súlygyarapodás. Pedig akár komoly egészségügyi problémára is utalhatnak. A krónikus gyulladás meglepő tüneteiről itt olvashat!

A krónikus gyulladás lehetséges okai

A gyulladáskeltők közé tartozik az alkohol, a mesterséges színezékek és ízesítők, egyes baktériumok és a tejtermékek is. Utóbbiak sokkal több ember szervezetére vannak negatív hatással, mint gondolnánk - ha például azt érezzük, hogy nincs semmi konkrét bajunk, egyszerűen csak nem jó a közérzetünk, és nem vagyunk teljesen jól, próbáljuk ki, hogy egy hétre elhagyjuk őket. A javulás hamar tapasztalható lesz. A különböző, rendszeresen szedett gyógyszerek sem feltétlenül hatnak jól a testünkre hosszú távon. Azt sem árt tudni, hogy a sport is lehet káros: nem jó, ha nem mozgunk eleget, de ha túlzásba visszük, károst lehet. Gyulladáskeltő még a túl sok zsír (főleg a telített), az inzulin (szintén akkor, ha túl sok termelődik belőle), a cukor, a tartósítószerek és a stressz is.

Ezek a dolgok gerjesztik a gyulladásokat a szervezetünkben
Ezek a dolgok gerjesztik a gyulladásokat a szervezetünkben

Amikor a gyulladás gyógyít

Fontos megjegyezni, hogy nem minden gyulladás rossz, sőt némelyik kifejezetten létfontosságú, mivel a szervezetünk így reagál bizonyos károsodásokra, sérülésekre - ilyenkor a gyulladás az öngyógyító folyamat része. Gond akkor van, ha ez a reakció tartós marad és krónikussá válik - ilyenkor megbetegszünk, allergiásak leszünk, nem érezzük jól magunkat a bőrünkben, puffadunk, kiütéseink lesznek, hízunk, esetleg folyamatosan fáradtnak érezzük magunkat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mit tehetünk?

Ha azt szeretnénk, hogy a gyulladásos folyamatok múlni kezdjenek, érdemes limitálni az alkoholfogyasztást, és vegyszermentes tisztítószereket, kozmetikumokat használni. Érdemes keresni valamilyen stresszűző elfoglaltságot, és minél kevesebb feldolgozott élelmiszert fogyasztani. Azt is kipróbálhatjuk, hogy egy-egy hétre elhagyunk bizonyos ételcsoportokat - tejterméket, gabonát, tojást , cukrot, alkoholt, húsféléket: ha valamelyik szüneteltetése után jobban érezzük magunkat, akkor érdemes lehet hosszú távon is lemondani a fogyasztásáról.

Forrás: rodalewellness.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.