Egyszerű módon előzhető meg a hasmenés

A fahéj népszerű, elterjedt fűszernövény, és gyógynövényként sem elhanyagolható a jelentősége. Egy kutatás szerint azonban komolyabban is érdemes foglalkozni vele, mivel olyan természetes antibakteriális hatóanyagai vannak, melyek elpusztítják a kólibaktériumot.

Mi köze van a fahéjnak a hasmenéshez?

A korábbi tanulmány szerzői szerint a fahéj, vagyis a Cinnamonum cassia olaját érdemes lenne felhasználni az élelmiszeriparnak. Hatékony, természetes antibakteriális összetevőként a segítségével fokozni lehetne az élelmiszerbiztonságot, és csökkenteni lehetne a hányásos-hasmenéses betegségek, illetve az ezekkel összefüggő halálozások számát.

Fahéj, hasmenés
A fahéj tényleg elállíthatja a hasmenést?

A kutatóknak ugyanis sikerült bizonyítaniuk, hogy a fahéjolaj a gyakori kórokozó, az Escherichia coli több törzsét is elpusztítja. Lina Sheng és Meijun Zhu szerint a fahéjolaj olcsó és nagyon alacsony koncentrációban is hatásos: mindössze 10 csepp elegendő egy liter vízbe, és ez 24 órán belül elpusztítja a baktériumokat.

"Fontosnak tartjuk, hogy természetes hatóanyagokkal érjük el az ételek biztonságosságát. A mesterséges fertőtlenítőszerekkel kapcsolatban sok a kétség, és egyre többször derül ki, hogy egészségkárosító hatásuk is van" - mondta Zhu.

A fahéjolaj felhasználható a csomagolásban, például a húsok, felvágottak esetén , de az élelmiszerek megtisztításához is alkalmazható.

Fahéj: ezért együk mindennap! A téli időszak egyik legkedveltebb fűszere a fahéj: édes aromája a békebeli karácsonyokat juttathatja eszünkbe. Azonban a fahéjnak rendkívül jó hatásai vannak az egészségünkre, ezért nemcsak a hideg hónapokban érdemes fogyasztani!

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északi országrészben akár vastagabb vizes, tapadó hóra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.