Ennünk kell a vizet, nem innunk

Bizonyára hallotta már, hogy naponta két liter (vagy nyolc nagy pohár) vizet meg kell innunk. Lehet, hogy teljesen feleslegesen önti magába sok ember a vizet, mert a csapokat el kéne zárnunk és ennünk kéne a vizet, nem innunk - állítja Dr. Howard Murad, a University of California egyik kutatója.

Az egyértelmű, hogy testünknek vízre van szüksége a normális működéshez: testünktől és életvitelünktől függően a vízigény napi másfél és három liter között mozog. Fontos, hogy a víz legkifinomultabb szöveteinket (a szánk, szemünk és orrunk környékén lévőket), ízületeinket hidratáltan tartsa, szabályozza testhőmérsékletünket és emésztésünket, kimossa testünkből a méreganyagokat és a megfelelő helyre szállítsa a tápanyagokat is. A szépségszakértők mindehhez hozzáteszik: a sok víz a feszes, szép bőr titka.

Születéskor testünk 75-80 százaléka víz, de szervezetünk folyamatos száradásával jutunk el oda, hogy 50 éves korunk környékére már csak körülbelül a fele. A kutató szerint azonban az “igyunk még több vizet” üzenetet túl gyakran hangoztatják.

Az emberi test vízzel működik, egy átlagos napon pedig több mint két litert vesztünk belőle: elsősorban a vizelettel, a bőrön át, illetve a légzés során. A szervezetből kiürülő víz utánpótlásáról gondoskodnunk kell. Kattintson! Egy átlagos napon vízbevitelünk mintegy negyede érkezik az ételekből. Szinte minden ételben van valamennyi víz (egy szelet kenyér akár 33 százalékát is adhatja a víz), de a legtöbb vizet a zöldségek és a gyümölcsök tartalmazzák: az uborkában , salátában, cukkiniben és retekben akár 95 százalék is lehet a víz aránya.

Murad szerint több ilyen, magas víztartalmú ételt kellene ennünk és kevesebbet innunk. Szerinte ugyanis az az egészséges hidratáció, amikor megtartjuk és hasznosítjuk a vizet a testünkben, nem pedig amikor egyszerűen keresztülfolyik rajtunk. Ezzel ugyanis könnyen kimoshatjuk szervezetünkből a vitaminokat, ásványi sókat és tápanyagokat is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Egyes zöldségekben, mint az uborkában, rengeteg víz van

Ha nyolc nagy pohár vizet megiszunk, akár nyolcszor is elmehetünk utána a vécére anélkül, hogy a víz elérné sejtjeinket - magyarázza. Ha szemeink, bokáink vagy gyomrunk fel van puffadva , az egyértelmű jele annak, hogy testünk vízkezelése nem hatékony – ilyenkor ugyanis a víz sejtjeink között lebeg, lassúbbnak, kövérebbnek érezzük magunkat.

Szerinte teljesen más az eset az élelmiszerekben található vízzel, ezt ugyanis számos más molekula veszi körbe, ennek révén a víz könnyebben képes bejutni sejtjeinkbe és így hatását is kifejtheti. A lassú felszívódás számos előnnyel jár együtt. Ennek köszönhető, hogy a gyümölcsökben és zöldségekben található víz kétszer hatékonyabban hidratálja a szervezetet , mint a folyadékként bevitt víz.

Forrás: Daily Mail

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra