Ezeket egye, hogy megelőzze a vakbélgyulladást

A vakbélgyulladásnak számos oka lehet, például idegen test, sérülés, fertőzés vagy a vakbélbe kerülő salakanyag-maradvány. Arról, hogy a vakbélgyulladást meg lehet-e előzni, eltérnek a szakmai vélemények, de az biztos, hogy bizonyos ételek fogyasztásával csökkenthető a rizikó.

A vakbélgyulladás okozói között az egyik leggyakoribb az úgynevezett fekalóma, vagyis megkeményedett, "megkövesedett" salakanyag, illetve székletmaradvány, mely könnyen bekerülhet a vakbélbe, és ott fájdalmas gyulladást okozhat. Az apróbb fekalómák gyakori következményei lehetnek a székrekedésnek, rossz, renyhe emésztésnek. Így, bár a vakbélgyulladás megelőzésével kapcsolatban nem értenek egyet a szakemberek (vannak, akik szerint nem elkerülhető a gyulladás), Egyes ételek gyakoribb fogyasztásával csökkenthetjük a fekalómák kialakulásának, így a vakbélgyulladás kialakulásának az esélyét.

A gyümölcsök és zöldségek rostokban igen gazdagok, ezek elengedhetetlenek a megfelelő emésztéshez. Mivel a széklet legnagyobb részben rostokból áll, ha ebből elegendő mennyiség jut a szervezetünkbe, a széklet megfelelő állagú marad, nem sűrűsödik be, így megszabadulni is könnyebb lesz tőle. Így annak az esélye is csökken, hogy a székletmaradványok a vakbélbe jussanak, és ott gyulladásokat okozzanak.

alma, vakbélgyulladés
AZ ALMA FOGYASZTÁSA IS MEGELŐZHETI A VAKBÉLGYULLADÁST

A vakbélgyulladás 9 becsapós tünete A vakbélgyulladás diagnosztizálása sokkal bonyolultabb, mint gondolnánk. Összeszedtünk 9 olyan tünetet, ami vakbélgyulladásra utalhat. Kattintson és olvassa el , mikor kell mindenképpen orvoshoz fordulni! A gyümölcsök közül elsősorban a bogyósokat (málna, áfonya), banánt, az almát, a körtét érdemes előnyben részesíteni, a zöldségek közül pedig a sötétzöld leveleseket, illetve a keresztesvirágzatúakat (káposzta, karfiol, brokkoli), ezek ugyanis gyulladáscsökkentő hatásúak is egyben.

Szintén hasonló okok, vagyis a magas rosttartalom miatt érdemes teljes kiőrlésű gabonaféléket, illetve az ezekből készült termékeket, péksüteményeket beilleszteni az étrendünkbe. Kipróbálhatunk a "hagyományos" gabonafélék mellett olyan különlegességeket is, mint a quinoa, az amaránt , a bulgur vagy a vadrizs.

Bizonyos ételeknek gyulladáscsökkentő hatásokat is tulajdonítanak, ezeket azért érdemes beiktatni az étrendünkbe, mert ezek segítenek megakadályozni, hogy a szervezetünkben lévő mikrogyulladások komolyabbra forduljanak. A legjobb ilyen ételek között találhatjuk az olajos halakat , az olívaolajat, a gyömbért, a fokhagymát, a kurkumát és a zöld teát.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra