Ne bízzunk 100 százalékosan a fogamzásgátlónkban!
Bár a legtöbb modern antibiotikum már egyáltalán nem befolyásolja a fogamzásgátló tabletták hatékonyságát, lehetnek kivételek. A meningitisz vagy a tuberkulózis kezelésére szolgáló gyógyszerek között vannak olyan fajták, amelyek szedésekor érdemes lehet plusz védekezési módszert, például kondomot bevetni a tabletta mellett. Erről mindenképpen beszéljünk az orvosunkkal!
Ne fogyasszunk alkoholt!
Nagyon fontos, hogy ha antibiotikumot szedünk, akkor kerüljük el az alkoholizálást! Bár az ital a legtöbb ilyen gyógyszer hatékonyságát nem csökkenti, lassíthatja a felépülést, és csökkentheti az energiánkat. Ráadásul az alkohol és az antibiotikumok kombinációja megterheli a gyomrot, kábaságot, fejfájást okozhat, így csak még rosszabbul fogjuk magunkat érezni. Vannak olyan antibiotikumfajták is, amelyekre ha iszunk, akkor fájhat a fejünk, hányingerünk lehet, hányhatunk, és szívritmuszavaraink is lehetnek.
Ne feledkezzünk meg a probiotikumokról!
Az antibiotikumok elpusztítják azokat a baktériumokat , amelyektől megbetegedtünk, de sajnos a hasznos baktériumokat is, amelyek létfontosságúak szervezetünk egészséges működéséhez. Éppen ezért nagyon fontos, hogy antibiotikumkúra alatt és után is mindig szedjünk probiotikumot, illetve fogyasszunk probiotikus hatású ételeket. Fontos, hogy a probiotikum és az antibiotikum bevétele között mindig teljen el egy-két óra.
Ne felejtsük el átnézni a szedési útmutatót!
Vannak gyógyszerek, amelyek hatékonyságát befolyásolja, hogy evés előtt, után, esetleg közben vesszük-e be őket. A vonatkozó leírás mindig megtalálható a gyógyszer dobozában lévő papíron. Ezt mindig olvassuk el, illetve orvosunkat, gyógyszerészünket is megkérdezhetjük, hogy pontosan hogyan érdemes szedni a felírt készítményt.
Forrás: womenshealthmag.com