Közvetlenül lefekvés előtt
Ha közvetlenül lefekvés előtt nagyobb mennyiséget iszunk, megzavarhatja a pihentető alvást, mivel szinte biztos, hogy vizelési ingerre ébredünk majd az éjszaka közepén. Emellett a vesék éjszaka lassabban dolgoznak, mint napközben, ezért a folyadéktól reggelre megduzzadhat az arcunk.
Intenzív edzés közben
Kutatások szerint ha edzés közben sokat iszunk , annak negatív hatása lehet a szervezetre, mivel ilyenkor megemelkedik a testhőmérséklet. Ha viszont vízzel visszahűtjük, elektrolitcsökkenést okozhat, amitől megfájdulhat a fejünk és hányingerünk lehet. Nagyobb mennyiséget ezért inkább az edzés végeztével igyunk, közben pedig csak inkább apróbb kortyokat.
Ha színtelen a vizeletünk
Ha azt vesszük észre, hogy vizeletünk színe átlátszóvá vált, akkor ez arra utal, hogy túlhidratáltuk a szervezetünket. Emiatt túlságosan lecsökkenhet a szervezet nátriumszintje, ami megnövelheti például a szívroham kialakulásának esélyét.
Csípős ételek fogyasztása után
Ha túl csípős ételt ettünk, nem jó ötlet, ha megpróbáljuk vízzel enyhíteni az égő érzést. A csípősséget egy kapszaicin nevű anyag adja, amelyet a víz csak segít elteríteni a szájüregben, úgyhogy ezzel csak rontunk a helyzeten. Ilyenkor inkább a tej vagy valamilyen tejtermék fogyasztása segíthet.
Közvetlenül étkezés után vagy közben
Ha evés közben nagyobb mennyiséget iszunk, emésztési problémákat okozhat, mivel felhígítja a nyálat, amely az emésztés első szakaszát indítja el a szájüregben. Ha pedig közvetlenül evés után iszunk, akkor még tovább terheljük és tágítjuk az étellel amúgy is telítődött gyomrot, és a termelődő emésztőnedveket is felhígítjuk.
Forrás: brightside.me