Ha valaki szereti a kávét, annak érdemes többet is kipróbálnia és kísérleteznie, mert az organikus termesztésű, különleges pörkölésű kávék hihetetlenül sokban különböznek az előre csomagolt boltiaktól. Már csak azért is érdemes áldozni a minőségre, mert az olcsóbb fajtákban gyakran sok a toxikus adalékanyag, amit azért kevernek bele, hogy dúsítsák az ízét.
Őröljünk otthon!
A legjobb, ha otthon, saját magunknak őröljük meg a kávészemeket , mert a legízletesebb fekete a frissen őrölt kávébabból készül. Kézi és elektromos verziók is léteznek - az igazi rajongók közül sokan a kézi módszerre esküsznek - , így mindenki megtalálhatja az igényeinek és a pénztárcájának megfelelőt - tényleg rengeteget dob a kávézás élményén.
Kávézás közben is lehet védeni a környezetet, például úgy, hogy a kávéfőzőnkhöz nem eldobható papírfiltert, hanem újrahasznosítható pamut változatot használunk.
Mennyit igyunk?
Ha megtaláltuk a kedvenc kávénkat, és elkészítési módunkat, akkor nyugodtan igyunk meg napi két-három csészével, mert a kávénak mértékkel fogyasztva számos pozitív egészségügyi hatása van. A rendszeres kávézóknak kisebb az esélye a szívbetegségre és a cirrózisra , ezen kívül cukorbetegek is ritkábban lesznek - persze ez leginkább azokra igaz, akik a kávéjukat feketén, vagy csupán egy kis tejjel vagy tejszínnel isszák.
A koffein az inzulinérzékenységet is növeli. A kávé ezen felül csökkenti a krónikus fejfájás kialakulásának esélyét, és gyulladásgátló hatású is, így segíthet például az Alzheimer-kór kialakulásának megelőzésében is.
Forrás: rodalesorganiclife.com