A mágneses stimuláció hatására a medencefenéki izmokat beidegző idegekben elektromos potenciálok jönnek létre, amelyek a kapcsolódó izomcsoportokban ritmikus összehúzódásokhoz vezetnek. A lelassult ioncseréjű, ezáltal lelassult sejtek oxigénellátása, vérkeringése, táplálása és működése javul, a záróizom erejének és állóképességének növelésével fokozódik a teljesítőképessége és javul a tónusa, funkciója.
Kinél alkalmazható előnyösen a kezelés?
-enyhe stressz inkontinencia (1 fokozat)
vizeletcsepegés köhögéskor, tüsszentéskor, emeléskor
-középsúlyos stressz inkontinencia (2 fokozat)
vizeletcsepegés járáskor, felkeléskor
- szülés után a kismamák titkolt problémáira
a vizeletvesztés és
a hüvelytágulat a kezelésére
Császármetszés után is hasznos a kezelés, mert a terhesség alatt megnyúlt, erejét vesztett medencefenék izmokat erősíti.
- bármely okból végzett nőgyógyászati, urológiai vagy sebészeti műtétet követően kialakuló inkontinencia esetén
- jóindulatú prosztatamegnagyobbodás
- rosszindulatú (prosztatarák) elváltozás
- idült prosztatagyulladás (krónikus prosztatitisz)
- krónikus kismedencei fájdalom szindróma
- potencia zavarok
- magömlési zavarok
A kezelés menete
A kezelés közben vibrációt és a medencefenéki izmok ritmikus összehúzódását érzi a kezelt páciens ütemes hangjelzés kíséretében. Az ülőfelület alatt elhelyezkedő mágneses mező indukálja a jótékony változásokat, a ritmikus izomkontrakciók a záróizom tónusának és így a funkciójának javulását eredményezik.
A kezelés ideje alatt fontos, hogy a páciens kímélő életmódot folytasson, és ne végezzen megerőltető munkát, mert a szövetek fellazult volta miatt további állapotromlás következhet be. Minimum 10 kezelés szükséges, de általában 15-20 között alakul a kezelések száma. A kezelésnek mellékhatásai nem ismertek.
További információk: www.urologiarendeles.hu