Ha például a pajzsmirigyünkkel nem stimmel valami, arra a székelési szokásaink megváltozása is utalhat. Ha egyszer csak azt vesszük észre, hogy minden ok nélkül állandóan székrekedésünk van, az pajzsmirigy-alulműködést is jelezhet, ha pedig szinte állandóan a vécére járunk, akkor az túlműködés tünete is lehet. Amikor tükörben nézve a szemeink nagyobbnak tűnnek, esetleg kidüllednek, azt szintén okozhatja a pajzsmirigy túlműködése. Ilyenkor a szem mögötti szövetek begyulladhatnak, ettől pedig megemelkedik a szemhéj. Szintén erre utalhat a hajunk elvékonyodása, szőrzetünk mennyiségének csökkenése is. Ha pedig hirtelen feledékennyé válunk, akkor is lehet ludas a pajzsmirigyünk, akárcsak akkor, ha a bőrünk szárazzá válik, és a szokásos testápolónkkal már szinte semmilyen hatást nem tudunk elérni.
A cukor is okozhatja a gondot
Amennyiben cukorbetegség miatt van gond a hormonjainkkal, annak az egyik következménye lehet a gyakori gombás fertőzés. Ilyenkor az inzulinszintünk nem megfelelő, a vérünk cukorszintje megnő, ami a gombák számára ideális környezetet biztosít. Ilyesmire gyanakodhatunk akkor is, ha állandóan úgy érezzük, hogy pisilnünk kell, mivel a magas vércukorszint a veseműködésre is hatással van.
A terhesség szintén felboríthatja a hormonrendszert, ennek egyik korai jele lehet, ha gyakran vérzik az ínyünk. A progeszteron ugyanis növeli a vérnyomást, illetve vízvisszatartásra készteti a szervezetet, ennek hatására pedig az ínyünk is megduzzad, és érzékenyebb, gyakrabban vérzik - ezért is különösen fontos, hogy a várandós nők ügyeljenek a megfelelő szájhigiéniára.
A lábdagadás is klasszikus tünet, szintén a vízvisszatartás miatt. Ha fémes ízt érzünk a szánkban, az megemelkedett HcG-szintre utal: ilyenkor a hányinger és hányás mellett az ízérzékelés is megváltozik. A bőrön megjelenő sötét foltok, különösen az áll és a mellek környékén szintén lehetnek a terhesség következményei a test megemelkedett ösztrogénszintje miatt.
Forrás: prevention.com