Milyen betegségeket súlyosbít a hideg?

Hetek óta tombolnak a mínuszok, és tél közepe lévén ez még egy darabig nem is változik. Az egészségünkre is kihat a hideg, sőt, vannak betegségek, amiket súlyosbít is a fagyos idő. Ezeket vesszük most sorra.

A hideg nem csak azért kellemetlen, mert nincs az a mennyiségű ruha, amiben ne fagyna át az ember hosszú távon, hanem azért is, mert bizonyos betegségekre nagyon rossz hatással van.

Szív- és érrendszeri betegségek

A hideg hatására fokozódik a görcskészség, így akik magas vérnyomással küzdenek, azoknál gyakran kialakulhat hideg hatására mellkasi fájdalom, fejfájás, rosszullét.

Az alacsony hőmérséklet a szívbetegeknél anginás rohamot eredményezhet, de a szívelégtelenség tüneteit is súlyosbítja. Hideg hatására az erek összehúzódnak, így a szívizom kevesebb vérhez jut, mint amennyi szükséges lenne számára. Emiatt keringési elégtelenség léphet fel és előfordulhat, hogy elzáródik egy koszorúér, így a szívinfarktus veszélye sokkal nagyobb.

Hidegben megnövekszik a hirtelen szívhalálok száma, ezért mindenképpen figyeljünk oda magunkra! Akinek magas a vérnyomása, vagy szívbeteg, az nagyobb veszélyben van, így jobb, ha nem tartózkodnak hosszabb ideig a hidegben és jobb, ha kerülik a fizikai munkát is.

Pszichiátriai betegségek

A téli depresszió , levertség nem újkeletű jelenség, sokunk rosszabb hangulatú a téli hónapok alatt. De mik a tünetek?

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Legjellemzőbb tünetei az alábbiak:

-negatív gondolatok

- megnövekedett alvásigény

- állandó fáradtság

- magasabb szénhidrátbevitel

- zárkózottság

- csökkenő koncentrációs készség

- gyenge immunrendszer.

A téli depresszió a legtöbb esetben nem súlyos, de mindenképpen oda kell rá figyelni, hiszen, más depresszív betegségeknél, itt is kialakulhat egy súlyosabb változat. Ha tapasztaljuk a tüneteket, töltsünk minél több időt a levegőn, igyekezzünk többet sportolni, egészségesen táplálkozni.

A hideg időjárás felerősíti bizonyos betegségek tüneteit
A hideg időjárás felerősíti bizonyos betegségek tüneteit

Légzőszervi betegségek

A légzőszervi megbetegedések sokkal gyakoribbak télen, gondoljunk csak a náthára, influenzára , asztmára. Alapvetően azért van ez így, mert a betegségeket okozó vírusok, baktériumok könnyebben meg tudják támadni az immunrendszerünket, mivel a védekező sejtek működése nem olyan hatékony. Emellett télen gyakrabban vagyunk zárt térben, így a kórokozók is könnyebben terjednek.

Télen nagyon fontos a megfelelő kézhigiénia! Mossunk alaposan kezet, tüsszentsünk zsebkendőbe! Emellett emeljük meg a vitaminbevitelt, hiszen ilyenkor kevesebb zöldséget, gyümölcsöt tudunk fogyasztani.

Meddig lehetünk kint a nagy hidegben? A válaszért kattintson !

Bőrbetegségek

Egyes bőrbetegségek súlyosbodnak télen, ilyen az ekcéma , a rosacea, a pikkelysömör, vagy az atópiás dermatitisz, de az egészséges bőr is megsínyli a hideg időjárást. Azért van ez így, mert a hideg, szeles időjárás és a lakás fűtött, száraz levegője erősíti a tüneteket. A kevés napfény és vastag ruházat nem engedi, hogy a bőr fényhez és levegőhöz jusson.

Ahhoz, hogy a bőrbetegségek ne lángoljanak fel, érdemes természetes anyagokból készült ruhát viselni, több időt tölteni a friss levegőn. Ha szükséges, forduljunk bőrgyógyászhoz, aki segíthet megtalálni a megfelelő kozmetikumot. Kerüljük az erős, csípős ételeket, az alkohol és a dohányzást is!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra