Vizeletünk steril
Ha sokat iszunk, vizeletünk szinte teljesen átlátszó, és a szaga sem erős, de ettől még hiba lenne úgy gondolni, hogy érdemes lenne például sebet kezelni vele, ahogy ezt többször is hallhattuk gyerekkorunkban. Valójában kutatások szerint az emberi vizelet legalább 85 féle baktériumot tartalmaz - életveszély esetén, persze, meg lehet inni, hiszen ha valakit a szomjan halás veszélye fenyeget, akkor komolyabb problémái is vannak pár bacilusnál.
Az 5 másodperces szabály
Ki ne hallotta volna az állítást, hogy ha valamilyen ételt leejtünk a földre, de öt másodpercen belül felvesszük, akkor nyugodtan megehetjük, mert a baktériumoknak nem volt ideje megtelepedni rajta. Valójában az, hogy mennyire veszélyes így elfogyasztani bármit, inkább attól függ, hogy milyen padlóról és milyen ételről beszélünk. A ragacsos, szaftos élelmiszereken értelemszerűen jobban megtapadnak a dolgok, mint egy száraz kekszen vagy pirítóson. A járólapról pedig több baktérium kerülhet rájuk, mint a szőnyegről vagy parkettáról. A lényeg, hogy a kórokozók hetekig megélnek a padlón, és nagyjából azonnal az ételre kerülnek, így bármikor betegek lehetünk tőlük.
Borotválástól sötétebb és erősebb lesz a szőr
Ez sem igaz, csupán csak arról van szó, hogy borotválás után a szőrszál szőrtüszőhöz közelebbi része kerül felszínre, ami vastagabb és erősebb - ezért látszólag a szőr is sűrűbbnek és erősebbnek tűnhet.
Az alvajárókat nem szabad felébreszteni
Tévhit, hogy ha felébresztünk egy alvajárót, akkor szívrohamot, stroke-ot vagy hasonlót kaphat ijedtében. Valójában, mivel nincsenek tudatában, hogy mit tesznek ebben az állapotban, érdemes őket felébreszteni, vagy legalábbis valamilyen módon visszaterelni az ágyba.
Fejünkön át adjuk le a legtöbb hőt
Valójában az egész testfelületünkön egyenlő mértékben adunk le hőt - minél nagyobb bőrfelület marad szabadon, annál gyorsabban hűlünk le. Természetesen ha fel vagyunk öltözve, és csak a fejünk van szabadon, akkor ott több hő távozik.
Forrás: preventinon.com