A konstrukció apró szenzora a szubkután (bőr alatti) cukorszinteket méri 5 percenként (nagyjából naponta 288-szor), és ezeket az adatokat az okostelefon alkalmazásba küldi, hogy a cukorbeteg könnyedén ellenőrizhesse azokat.
A rendszer előnye, hogy valós idejű információkkal szolgál használójának aktuális cukorértékéről, ami óriási biztonságérzet ad, hiszen így elkerülhetőek a váratlan rosszullétek . A technológia azt is lehetővé teszi, hogy a cukorbeteg hozzáférést biztosítson és cukoradatait megossza hozzátartozóival és az orvosával is. Ez a szintű kontroll pedig nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a diabétesz hosszú távú szövődményeinek kockázata is jelentősen csökkenjen a technológiát használó diabéteszesnél.
Kapcsolat a kezelőorvossal
Az inzulininjekciót használók naponta több alkalommal valós idejű betekintést kapnak a szenzor segítségével glükózadataikba közvetlenül az okostelefonjukon. Személyre szabható értesítéseket kaphatnak, ha glükózszintjük az előre beállított szintek fölé vagy alá megy.
Ez a rendszer az első és egyetlen mobil folyamatos glükózmonitorozó rendszer (CGM) személyre szabható SMS értesítésekkel, mellyel a kezeléssel megbízott személyek riasztást kapnak a túl magas vagy alacsony glükózértékekről bármilyen csatlakoztatott mobilkészülékükön. A rendszer naponta automatikusan feltölti az adatokat a CareLink terápiakezelő adatbázisba, melynek köszönhetően mind a cukorbeteg, mind kezelő orvosa mentesül a napi adatfeltöltés terhe alól. A szoftver pedig az adatokból könnyen értelmezhető jelentéseket készít a kezelés optimalizálásához.
Hamarosan Androidon is
A rendszert a Magyarországon elsőként kipróbáló 1-es típusú cukorbetegek is pozitívan értékelték. Ők összességében a biztonságot emelték ki elsődleges szempontként például az éjszakai folyamatos monitorozás és a beépített jelzőrendszernek köszönhetően. Az okostelefonos alkalmazás egyelőre iOS mobiltelefonokon érhető el. A fejlesztők jelenleg dolgoznak az androidos verzión.