Daganatos betegséggel együtt élni szörnyű kihívást jelent minden érintettnek. Szerencsére napjainkban a rákos megbetegedések jelentős része, különösen az emlőrák (még akkor is, ha már áttétek alakultak ki) krónikus betegséggé válhat - vagyis túlélhető, és ami szintén fontos, jó életminőség is biztosítható a betegeknek.
Így élik meg betegségüket a magyar nők
Meg kell változtatni a gondolatainkat is a rákról: hinni kell benne, hogy a betegséggel együtt lehet élni. Mindez csak úgy tud megvalósulni, ha kellő információ birtokában vagyunk, és amit nem lehet eléggé hangsúlyozni, hiteles és megbízható információkat kaptunk, illetve kerestünk.
A mellrákban szenvedő betegek megsegítésére alakult Pink Bolero Egyesület egyénre szabható kiadvánnyal segítené a mellrákban szenvedő betegek tájékoztatását és a társadalmi segítségnyújtást. A Kutatópont piackutató Kft. 2017 decemberében az áttétes mellrákkal küzdő magyar nőket kérdezte a Novartis megbízásából, és ez a kutatás azt mutatta, hogy a mellrákkal küzdő nők úgy érzékelik, nem jutnak elegendő információhoz betegségükkel kapcsolatban.
Többségük a hiteles és megbízható forrásból származó tájékoztatást hiányolja, de a társadalom megbecsülése is komoly pszichés támogatást jelentene a betegeknek. Ebben nyújt segítséget a Pink Bolero Egyesület a Mellrák Ellen jelenleg készülő kiadványa, amely a megfelelő és igazoltan alátámasztott információk, tanácsok, vélemények mellett grafikai eszközökkel, piktogramokkal is bemutatja a beteg által feltett kérdésre a válaszokat, illetve ehhez járul hozzá az ittvagyunkmost.hu weboldal is. A kiadványt "Az Erő hangjai" című nemzetközi kiállításon mutatták be, amelyen magyar nők inspiráló, pozitív üzenetei is olvashatóak.
"Az Erő hangjai" elnevezésű fotókiállítás 2015-ben indult Portugáliából azzal a céllal, hogy a betegek megosszák egymással tapasztalataikat, ezzel erőt és pozitivitást adva a többi mellrákkal küzdő nőnek. Az egyedülálló kiállítás könnyedséggel mutatja meg a valóságot azokról, akik emlőrákkal küzdenek, így hívva fel a figyelmet az emlődaganattal küzdők társadalmi megbecsülésére, elfogadására.