A Washington Egyetem (St. Louis, Egyesült Államok) munkatársai felfedezték, hogy a daganatsejtek gyakorlatilag elveszik a védekezésben kulcsfontosságú T-sejtek elől az anyagcserében kiemelten fontos cukrot.
A daganatos betegeknél jellemzően sérül az immunrendszer működése, így az immunsejtek nem képesek elpusztítani a tumort. A júniusi számában megjelent tanulmány szerint a jelenség egyik kulcsa az anyagcserében kiemelten fontos cukor lehet, ugyanis az attól megfosztott immunsejtek abbahagyják a gamma interferon nevű gyulladásos jelviteli anyag termelését, így nem jön létre a tumorellenes reakció.
Erika Pearce és munkatársai kísérletes körülmények között demonstrálták a T-sejtek anyagcseréjét, olyan körülmények között, amikor azoknak szaporodniuk kellene. Normál esetben a gyors osztódások akkor zajlanak le, amikor a sejtek valamely fertőző ágens, vagy tumor ellenében aktiválódnak.
Ismert, hogy az aerob glikolízis alapvető ebben a szaporodási folyamatban, azonban a mostani vizsgálat megállapította, hogy az oxidatív foszforiláció szintúgy támogatja az osztódást. Azonban a problémát az ebben a folyamatban alapvető GAPDH támogatja, mely sajnálatosan gátolja a gamma interferon képződését. Vagyis az egyébként igen falánk tumorsejtek gyakorlatilag kiéheztetik a T-sejteket , emiatt az immunválasz elmarad.