Ez (is) okozza a rákot és az áttéteket

A rákos áttéteket is okozó endotoxinokról indult tudományos ismeretterjesztő honlap, az endotoxin.hu oldal a méreganyagról és a gyógymódokról ad információt az érintetteknek.

A New Orleans-i Egyetem tudósai felfedezték, hogy az endotoxin is felelős egyes daganatok kialakulásáért és az áttétek képződésért. Eredményüket a neves onkológiai szaklapban, a Cancer Letters áprilisi számában közölték. Mándi László, a Debreceni Orvostudományi Egyetem tutora elmondta, hogy az endotoxint (más néven lipopoliszacharid, rövidítve LPS) jelenleg kevesen ismerik annak ellenére, hogy ez volt a 2011-es orvosi Nobel-díj témája.

A rosszindulatú betegségben szenvedők jelentős többségénél kialakuló fogyás, étvágytalanság, vérszegénység és a fájdalmakat okozó gyulladásos folyamatok hátterében is az endotoxin áll. Az endotoxin a Gram-negatív baktériumok falában található rendkívül mérgező anyag, mely a baktérium pusztulása után fejti ki hatását. (A Gram egy azonosítási módszer, mellyel Gram-pozitív és Gram-negatív csoportra oszthatók a baktériumok.)

Ilyen mikroorganizmusok többek között az egészséges emberekkel együtt élő bélbaktériumok is, melyek időről időre elpusztulnak, és ekkor sejtfalukból endotoxin szabadul fel - hangsúlyozta a kutató. Az endotoxin a szervezet egészére kiterjedő igen súlyos, szeptikus, sokkos állapotot okozhat és többek között a daganatos megbetegedéseknél is szerepet játszik.

A súlyos, vérmérgezéses állapotot vagy daganatot is tudnak okozni.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ez a méreganyag a véráramba jutva kóros, céltalan immunreakciót vált ki, ami genetikai hajlamtól függően különböző betegségek, kórképek megjelenését eredményezi. Az endotoxinoknak szerepe van a daganatok áttéteinek képződésénél és a daganatos betegek állapotának rosszabbodásában. "Az ok-okozati összefüggés egy részleteiben már ismert, összetett mikrobiológiai folyamat".

A rákos áttéteket is okozó endotoxinokról indult tudományos honlap

Mándi László évek óta foglakozik daganatkutatással és tumoros betegek megadózisú C-vitamin-terápiájával. "Több kollégámmal együtt azt figyeltük meg, milyen módon fejti ki hatását a C-vitamin . A megadózisú C-vitamin infúziósan adva a daganatos sejteket pusztítja, az endotoxin okozta kóros immunreakció mértékét csökkentheti, szintén csökkenti a vérmérgezés kockázatát, ugyanakkor az ép sejteket nem károsítja, szemben például a kemoterápiás vagy a citosztatikus, vagyis sejtosztódásgátló szerekkel" - magyarázta.

Magyar kutatók és orvosok együttműködésének köszönhetően május végén indult az endotoxin.hu információs honlap, ahol mindenki számára elérhetővé válnak a legújabb klinikai és kutatási eredmények. Az információs honlapon a betegek és az érintettek tudnak kérdéseket feltenni. Rákérdezhetnek például arra, hogy a kialakult rákbetegségnek vagy az addig ismeretlen eredetűnek vélt, autoimmunnak nevezett kórképnek van-e köze az endotoxinhoz.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.