A hazai hivatalos egészségügy és az általában alternatív - valójában kiegészítő - gyógymódokként emlegetett terápiák és lehetőségek között akkora a szakadék, ami jelenleg szinte áthidalhatatlannak tűnik. Van azonban néhány szakember, akik mindkét területen otthonosan mozognak. Ők szólalnak meg ebben az interjúkötetben. Mert a szomorú valóság az, hogy évente 58 ezer új rákos esetet fedeznek fel Magyarországon és 30 ezer ember meg is hal a betegségben. A téma azonban ennél sokkal több embert érint, ha a betegek családját és környezetét is figyelembe vesszük.
Azonban ez a könyv nem csak azoknak szól, akiknek életét átírta a betegség. Azok is jól járnak vele, akik szeretnének egészségesen élni, megelőzni a bajt. Vagy leküzdenék a félelmet, amit a betegség kelt bennük. A 13 interjúalany bölcsessége, tudása és tapasztalata jól használható minden esetben, ha a gyűlölt civilizációs ártalmak okozta más egészségügyi problémákról van szó.
Miben higgyünk? Hogyan éljünk? Mit együnk? Kiben bízhatunk? Fülöp Bea interjúkötetében keresi a választ. Beszélgetőtársai orvosok, természetgyógyász orvosok, kutatók. Ami közös bennük: mindannyian elkötelezettek abban, hogy segíteni szeretnének a betegeken. Nem "csodaszerekkel", nem hamis ígéretekkel.