Új módszerrel küzdhetünk a rák ellen

Az eddigiektől teljesen eltérő módon vehetjük fel a küzdelmet a rák ellen és erősíthetjük meg annyira immunrendszerünket, hogy arról nemcsak a rák pattan majd vissza, hanem minden egyes vírus is.

Az Imperial College London kutatói ugyanis egy olyan "teljesen ismeretlen" fehérjét fedeztek fel, amely alapját képezheti egy teljesen új megközelítésnek. A The Daily Telegraph értesülései szerint három éven belül már embereken is tesztelhetik az új génterápiás módszert.

Mi is pontosan a rák? Ki gondolná, hogy szervezetünkben nap mint nap keletkezhetnek rendellenes sejtek? Mivel azonban az immunrendszer hatékonyan pusztítja őket, sokáig egészségesen élhetünk. Mitől rendellenes egy sejt, és hogy tud tumorrá szaporodni? A cikkből kiderül, kattintson! A LEM (lymphocyte expansion molecule) fehérje hatására testünk sokkal több T-sejtet termel - ezekkel veszi fel szervezetünk a küzdelmet a rák ellen -, annyit, amivel a rákot és más betegségeket is könnyűszerrel le lehet győzni. A Science szaklapban megjelent tanulmány szerzője, Prof. Philip Ashton-Rickardt elmondása szerint az eddigitől teljesen eltérő módon lehet immunrendszerünket erősíteni és ezzel az eddig rengeteg problémát okozó betegségek nagy részét is elfelejthetnénk. Meglepő, hogy teljesen új fehérjéről van szó, amely senkinek nem tűnt fel, senki nem látta, senki sem tanulmányozta - ráadásul nem is úgy néz ki, mint egy szokásos protein és nem is úgy viselkedik.

Új fehérje segíthet a rák elleni harcban

Új fehérje segíthet a rák elleni harcban

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Minderre a kutatók egerek vizsgálata közben döbbentek rá: egy bizonyos mutációval rendelkező egerek a T-sejtek szokásos mennyiségének tízszeresét termelték, ezt pedig az emberekben is megtalálható LEM-fehérjéhez sikerült kapcsolni. A kutatók természetesen felhívták a figyelmet arra is, hogy ezen módszert állatokon is kell tesztelni, mielőtt az emberekkel végzett fázis elkezdődhet, de nagy potenciál rejlik benne.

Dr. Alan Worsley, a brit Cancer Research UK rákkutató központ munkatársa azonban hangsúlyozta, hogy nem szabad egyelőre túl sok reményt fűznünk ehhez, hiszen emberekkel még nem is végeztek kísérletet, ráadásul csak egyfajta ráktípust vizsgáltak meg. Örömét fejezte ki viszont amiatt, hogy olyan megoldásról van szó, amelyben az immunrendszert olyan szinten erősítjük meg, hogy sokkal több rákpusztító immunsejtet hozunk létre. Az is kérdéses a későbbiekben, hogy hogyan lehet pontosan a LEM-molekulákat megcélozni a szervezetben és hogy erre a folyamatra hogyan reagál a rákbetegek szervezete.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra