Tavaly az aktív dolgozók fele választott valamilyen magánegészségügyi szolgáltatást - derült ki az EY ezer fő bevonásával készült reprezentatív kutatásából. Leggyakrabban a 18-29 év közötti fiatalok (58 százalék), legritkábban pedig az 50 év felettiek (43 százalék) keresnek fel orvost az állami ellátáson kívül. A megkérdezettek elsősorban azért fordulnak a privát szektor felé, mert gyorsasággal, kölcsönös bizalmon alapuló orvos-beteg kapcsolattal és minőségi környezettel azonosítják.
Összességében a magyarok közel kétharmada vesz igénybe magánegészségügyi szolgáltatást. Az elmúlt két évben 44 százalékról 63 százalékra bővült a magánegészségügyi rendszert is használó magyarok aránya. Az EY hazai kutatása szerint az emberek elsősorban a gyors és egyszerű kapcsolatfelvételt, illetve a vizsgálati eredmények szinte azonnali elérhetőségét várják a pénzükért cserébe.
A fokozódó igény ellenére a magyarok mindössze töredékének (12 százalék) van magán egészségbiztosítása. Ehhez legjellemzőbben továbbra is a munkáltatók által kötött szerződéseken keresztül jutnak hozzá az emberek (50 százalék). A felmérés szerint itthon annak ellenére a lakásbiztosítás (60 százalék) a legelterjedtebb, hogy az otthonukat érintő káreset miatt jóval kevésbé aggódnak a válaszadók (30 százalék), mint a betegségek miatt. Ennek megfelelően a magyarok félelmei és azok biztosítottsága közötti eltérés az egészség esetében a legmagasabb (-49 százalék), ezt követi a munkanélküliség elleni (-25 százalék) és a nyugdíjbiztosítás (-20 százalék).