A koronavírus mutációi és veszélyei - infografika

A koronavírus-járvány rányomja bélyegét egész életünkre, és már nemcsak az eredeti SARS-CoV-2 vírussal kell megküzdenünk, hanem új változataival is. Infografikában foglaltuk össze a legfontosabb tudnivalókat a kórokozóról, változatairól, illetve ezeknek a betegségre és az immunitásra gyakorolt hatásáról.

A koronavírus minden egyes alkalommal, amikor megfertőz egy emberi sejtet , másolatot készít az örökítőanyagáról, amivel átveheti az uralmat a sejt felett. Ha valaki elkapta a betegséget, akkor ez a folyamat felgyorsul. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy a másolásba hiba csúszik, és megváltozik a vírus. Ezek a változások legtöbbször károsak a vírusra nézve, de időnként előfordul, hogy az új változat evolúciós előnyre tesz szert. Például jobban fertőz, képes már meggyógyult embereket újra megfertőzni, vagy kikerülni az immunvédelmet, esetleg kicselezni az ellene kidolgozott oltás révén szervezetben megjelenő antitesteket.

A SARS-CoV-2 szerencsére viszonylag lassan mutálódik (fele olyan gyorsan, mint az influenza), ezért eddig kevés (egészen pontosan három) veszélyes új változatáról tudunk. Infografikánkban bemutatjuk, amit az eredeti vírusról és e három fenyegető variánsról feltétlenül tudni érdemes.

SARS-CoV-2 mutációk infografika
Írd ide a képaláírást

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra