Egyre többen félnek a nyugdíjrendszer összeomlásától

Egyre pesszimistábban látják a nyugdíjas éveiket a magyarok: egy frissen publikált felmérés szerint a lakosság 41 százaléka még kisebb összeget sem tud öngondoskodásra szánni.

Baljós tendenciák rajzolódnak ki a Generali biztosító legfrissebb reprezentatív kutatásából, mely a 18-65 éves magyar lakosság általános tudatosságával, valamint megtakarításaival és a nyugdíjas évekhez kapcsolódó elvárásaival foglalkozik. A 2021-ben készült hasonló felmérés óta sokat romlottak a magyarok jövedelmi lehetőségei és jövőbeli kilátásai – írja a 24.hu.

Egyre pesszimistábbak vagyunk a jövőnket illetően

A megkérdezettek 41 százaléka egyáltalán nem rendelkezik havonta félretehető összeggel, de tavalyhoz képest azok aránya is csökkent, akik maximum 20 ezer (23 százalékról 18 százalékra), illetve 20-50 ezer forintot (18 százalékról 15 százalékra) tudnak megtakarítani. Egy év alatt nőtt ugyanakkor azok száma, akik havi 150 ezer forintnál is nagyobb összeget félre tudnak tenni, vagyis a jövedelmi különbségek is sokat nőttek az országban.

megtakarítások, nyugdíj
Egyre pesszimistábban látják a nyugdíjas éveiket a magyarok.

Az átlagos magyar „megtakarító” egyébként a nagyobb vidéki városokban élő, középfokú végzettséggel rendelkező 50-56 éves férfi. Viszont a kifejezetten magas havi félretehető jövedelemmel rendelkezők jellemzően a 40 év alatti, felsőfokú végzettségű budapesti férfiak – ebből jól látszik, hogy a nők egyik kategóriában sem rúgnak igazán labdába.

A magyarok többsége korábban sem bízott abban, hogy időskorában a nyugdíjból is meg tud majd élni, a pesszimisták aránya azonban csak tovább nőtt. A 2017-ben mért 64 százalékhoz képest 2021-re már jóval kevesebben, a megkérdezettek 54 százaléka jósolta az állami nyugdíjrendszer összeomlását, idén viszont 59 százalékra ugrott vissza ez az arány. Ráadásul a magyarok fele arra számít, hogy idős korában is munkát kell vállalnia ahhoz, hogy megfelelő életszínvonalat biztosíthasson magának.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra