Kánikulában így mozogjunk - infografika

A nagy melegben a fizikai munka (még akkor is, ha azt edzésnek hívjuk) veszélyes lehet, mert a test gyorsan túlhevülhet és kiszáradhat. Néhány fontos szabály betartásával azonban a kánikulai napokon végzett testmozgás is nyújthat élvezetet.

Rekkenő hőségben és erős napsugárzás idején szabadtéren tartózkodni akkor is kockázatos, ha semmi különöst nem csinálunk a napégés , napszúrás és hőguta veszélye miatt. Hát még ha megdolgoztatjuk a testünket. Ezért ajánlják a szakemberek, hogy a déli órákban (11 és 15 óra között) lehetőleg maradjunk árnyékos védett helyen. De a testmozgásról nem kell azért lemondani, csak jól kell megválasztani, hogy mikor, mit és hogyan edzünk. Infografikánk ebben segít.

kánikula mozgas

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +13 °C
Minimum: +0 °C

A pára és köd (az Alpokalján néhol csak lassú) feloszlását követően az ország nyugati felén fátyolfelhők szűrhetik a napsütést, míg keletebbre jellemzően derült, napos idő várható. A nyugati határvidéken ugyanakkor az éjszaka képződött köd csak lassan oszlik fel. Csapadék nem lesz. A légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul. Késő estére -2 és +6 fok közé hűl le a levegő. Fronthatásra napközben nem kell számítani az előrejelzések szerint.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra