A fülzúgás ellen jelenleg két kezelést alkalmaznak. Az egyik, az úgynevezett "tinnitus áthangoló terápia" során a betegeket egy másik, semlegesebb hangnak teszik ki a fülzúgás elkendőzése érdekében, és ezzel párhuzamosan tanácsadásban részesítik a pácienseket. A másik, a kognitív viselkedésterápia a helytelen gondolkodási mintákat állítja helyre, és relaxációs technikákat tanít az érintetteknek. Eddig azonban nem vizsgálták, hogyan működik e két kezelés egyszerre.
A The Lancet legutóbbi számában közzétett kutatás során a Maastrichti Egyetem kutatói Rilana Cima vezetésével 500, tinnitusban szenvedő felnőttet vetettek alá a kombinált kezelésnek, vagy az általános terápiának, mely utóbbi önmagában is nagyon intenzív volt, több mint kétórás bevezető tesztelésből és egy szociális munkás többszöri látogatásából állt.
A specializált kezelésnek, vagyis a kombinált terápiának alávetett betegek nagyobb javulást mutattak egészségügyi életminőségük tekintetében egy év alatt, fülzúgásuk súlyossága csökkent, és betegségük kevesebb akadályoztatást okozott. A specializált ellátás ugyanabból a bevezető tesztelésből állt, mint az általános terápia, de ezt klinikai pszichológusi vizsgálat és mozgásterápiás, beszédterápiás csoportfoglalkozás követte, és szociális munkással végzett tanácsadás követte.
Az eredmények azt mutatták, hogy a specializált ellátás bizonyult hatékonyabbnak az enyhe és a súlyos tinnitus esetében egyaránt.