COVID-osztály dolgozója: "siralmas a helyzet"

Siralmasnak nevezte a helyzetet egy neve elhallgatását kérő orvos, aki egy hónapja dolgozik koronavírusos betegeket ellátó intenzív osztályon. A szakember az egyik kereskedelmi tévécsatornának arról beszélt, hatalmas a terhelés az egészségügyi személyzeten, a lélegeztetőgépre került betegek 95 százalékát pedig nagy valószínűséggel már nem tudják megmenteni.

Egy normális intenzíves ellátásnál egy nővérre maximum két, egy orvosra pedig négy beteg jut. Most azonban jóval nagyobb a terhelés a koronavírus-járvány miatt. A harmadik hullám megdöbbentően magas esetszámai azt eredményezték, hogy a fertőzötteket ellátó osztályokon sokszor egyetlen orvos jut egy 10 fős részlegre, egy nővérnek pedig 5 beteget kell egy időben ellátnia - számolt be róla az RTL Klub Híradója .

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus Magyarország, koronavírus járványhelyzet,
Védőfelszerelést viselő ápolók a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika COVID-osztályán.Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Amit megtanultak, az most nem működik

A híradóban az is elhangzott, hogy a stáb már egy éve nem készíthet felvételt a kóházak COVID-osztályain, és a dolgozók sem nyilatkozhatnak a munkájukról és a körülményekről. Akik mégis beszélnek, leginkább a nevük elhallgatását kérve teszik azt. Így nyilatkozott az a szemészorvos is, akit egy hónapja irányítottak át egy koronavírus -fertőzötteket ellátó intenzív osztályra.

Megvédték az AstraZenecát a magyar professzorok - kattintson!

Mint mondta, a helyzet siralmas, és sokszor kiderül, hogy amit az intenzíves szakemberek korábban megtanultak, az a COVID-19 -cel küzdő betegeknél nem működik. Példaként említette, hogy a megszokott lélegeztetési stratégiákat rengeteg betegnél nem lehet alkalmazni. A helyzetet súlyosbítja, hogy egyes kórházakban más területről érkezett, 2 hetes átképzésen résztvett nővéreket kell bevonni az intenzíves ellátásba, ennyi idő alatt azonban nem lehet felkészülni arra, ami rájuk vár.

"Kevesen jönnek le a gépről"

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az orvos arra is kitért, hogy az új típusú koronavírussal megfertőződött, lélegeztetésre szoruló betegeknek csak mindössze 5 százaléka éli túl a megpróbáltatásokat. Úgy fogalmazott, hogy ha valakit intubálni kell, onnantól nagyon kiszámíthatatlan, hogyan alakul a további sorsa. Van olyan lélegeztetésre szoruló beteg, aki több alapbetegsége ellenére is felépül, míg egyes egészséges fiatalok nem tudnak megküzdeni a fertőzéssel. Elmondása szerint sokszor az orvosok sem tudják, hogy az egyik beteg miért épül fel, a másik pedig miért nem.

A legutóbbi hazai áldozatok közül 46 személynek nem volt alapbetegsége - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.