Az egyik beteg már négy hónapja kezelés nélkül élt, és nem tűnt úgy, hogy a vírus visszatért volna a szervezetébe. Mindazonáltal a bostoni Brigham and Women's Hospital munkatársai szerint még túl korai arról beszélni, hogy a beteg gyógyultnak tekinthető, ugyanis a vírus az emberi DNS-en belül olyan raktárakat képez, melyek folyamatosan képesek biztosítani az utánpótlást. A legfontosabb ilyen raktárt a csontvelő elemei adják.
A HIV úgynevezett az AIDS . A szóban forgó két beteg így mintegy 30 évig is elélt, azonban a HIV miatt mindkettőnél nyirokrendszeri rosszindulatú daganat alakult ki, ezért vált szükségessé a csontvelő-átültetés. A beavatkozás hatására eltűnt a vírus a vérből, az egyik betegnél kettő-, a másiknál négyéves utánkövetési idő mellett. Így az anti-retrovirális kezelést idén mindkettőnél felfüggesztették. Az azóta eltelt 7, illetve 15 hétben nem tért vissza a vírus.
A munkacsoport vezetője, Dr. Timothy Henrich azonban hozzáteszi, hogy biztosabbat csak hosszabb utánkövetés mellett lehet majd mondani. Ráadásul további vírusrészecskék az agyszövetben, vagy a gyomor-bélrendszerben is megbújhatnak. Korábban már leírták Timothy Brown esetét, az első ismert a HIV-est, aki meggyógyult. Nála olyan donortól származó csontvelő alkalmaztak, aki rezisztens volt a fertőzéssel szemben. Mindazonáltal a mostani két esetben a csontvelő normális , azaz nem rezisztens donoroktól származott.