A 49 éves férfit Katarból szállították egy londoni kórházba. Ő a második személy, akiben azonosították a koronavírust. Az első beteget, aki azóta meghalt, Szaúd-Arábiában kezelték. Az egészségügyi szakemberek egyelőre nem határozták meg, mekkora veszélyt jelent az új vírus, de az Egészségügyi Világszervezet ( WHO ) még nem javasolta utazási korlátozások bevezetését.
John Watson professzor, a brit Egészségvédelmi Hivatal vezetője azt nyilatkozta, hogy a betegség súlyossága miatt azonnal megvizsgálták a brit esettel érintkező személyeket, de kiderült, nincs bizonyíték arra, hogy bárki megfertőződött volna. A brit egészségügyi dolgozókat felkészítik arra, hogy megfelelő éberséggel figyeljék a vírust. Egyelőre arra sincs kifejezett bizonyíték, hogy a vírus emberről-emberre terjedne, és Watson nem fogalmazott meg semmilyen szükséges óvintézkedést a lakosság vagy a hazatérő utazók számára sem.
John Oxford, a Queen Mary, University of London virológus professzora megkönnyebbülve értesült a vizsgálatok eredményeiről. "A SARS nagyon gyorsan terjedt, megfertőzte a kórházi személyzetet és másokat, ez az új vírus azonban nem tűnik ilyen agresszívnak" - mondta a szakértő.
A koronavírusok a vírusok azon családját alkotják, amelybe a nátha és a SARS (severe acute respiratory syndrome - súlyos akut légzőszervi szindróma) is tartozik. Az új vírus minden emberben eddig kimutatott koronavírustól eltér.