Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma ugyanakkor nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A fertőzés 193 országban és régióban van jelen.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19-nek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje: közel 100 millió, közülük több mint egymillióan bele is haltak a betegségbe.
Indiában 44 millió fertőzöttet és félmillió halálos áldozatot jegyeztek fel. Franciaországban 38 és fél millió fertőzöttet és 160 ezer halálos áldozatot regisztráltak. Németországban közel 37 millió fertőzött közül 159 ezren haltak meg. Brazíliában 35 millió fertőzöttről és 700 ezer halálos áldozatról tudni. Olaszországban közel 25 millió fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma pedig 182 ezer. Az Egyesült Királyságban 24 millió fertőzöttből 213 ezren haltak meg a betegségben. Kínában 4 millió fertőzöttet regisztráltak, és a hivatalos adatok szerint több, mint 16 ezer ember halt meg a koronavírus szövődményeiben.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely egy kínai nagyvárosból, Vuhanból terjedt el.
Mint arra egy korábbi cikkünkben már felhívtuk a figyelmet: Az Afrika Egészségügyi Kutatóintézet egy közelmúltbeli vizsgálata szerint a koronavírus következő változata veszélyesebb lehet, mint az idei év nagy részében domináns omikron variáns. A szakemberek ezért továbbra is az oltás felvételét javasolják, ami egy Covid fertőzés esetén életet menthet.