Koronavírus: ez a legnagyobb baj most Európában

A koronavírus-járvány az egészségügyi szakdolgozók hiányára világított rá az európai országokban - írja friss jelentésében a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD). A párizsi székhelyű szervezet szerint nagyobb befektetést kellene az egészségügyi szakemberekre fordítani Európában.

Az OECD évente megjelenő egészségügyi panorámájában a koronavírus-járvány okozta krízis tanulságaival foglalkozik. Ezek közül kiemeli, hogy az európai egészségügyi rendszereket olyan irányban kéne átalakítani, hogy jobban tudjanak reagálni a járvány hullámainak tetőzéseire. A kórházi ágyak kialakításánál a tavaszi hullámban számos országban bevezetett, rugalmas megoldásokat - például a hagyományos ágyak átmeneti intenzív ággyá való átalakítását, a betegek átszállítását és a tábori kórházak létesítését - tartja az OECD követendő példának az ágyak számának állandó növelése helyett, ami költségesebb lenne.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus Európa, koronavírus egészségügy, koronavírus egészségügyi dolgozók
A koronavírus-járvány az egészségügyi szakdolgozók hiányára világított rá.Képünk illusztráció, forrása: Getty Images

Ez a legerősebb hátrány

Több mint 12 millió adag vakcinát kötött le Magyarország - kattintson!

"A szakdolgozók hiánya a legerősebb hátrány, miután a szakképzett ápolók képzése több időt vesz igénybe, mint az átmeneti kapacitások létrehozása" - hangsúlyozza a jelentés. Rövid távú megoldásként a szervezet az elsőként Franciaországban megvalósított, úgynevezett tartalékos listák létrehozását javasolja, amely bármikor lehetővé teszi kiegészítő szakemberek átmeneti mozgósítását, és a szakdolgozói hiány elkerülését a koronavírus -járvány idején. De ez a megoldás sem menti fel az európai országokat az alól, hogy többet ruházzanak be az egészségügyi dolgozókba, akik "szélsőséges nyomás" alá kerültek a járványban - írta a jelentés.

A szűrés és a kontaktkutatás a kulcs

Az OECD kiemeli, hogy azok az országok, amelyeknek a legjobban sikerült az új típusú koronavírus feltartóztatása, például Norvégia és Finnország jobban fel voltak készülve hatékony szűrési programmal, a betegek ellátásával és a kontaktkutatással. A szervezet azt is ajánlja a kormányoknak, hogy határozzanak meg a gazdasági termelés újraindulására korrekt módon végrehajtható stratégiákat annak érdekében, hogy ne legyen szükség több lezárásra.

A szájvíz 30 másodperc alatt megöli a koronavírust laboratóriumi körülmények között - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra