Itt a nyár, és egyre jobb az idő, így egyre több irodában és háztartásban kapcsolják be a klímaberendezéseket. Ezek, mint az ASHRAE épületenergetikai és épületgépész-mérnöki szervezet hivatalos közleményéből kiderül, nemcsak a kánikula elviselésében segíthetnek, hanem a koronavírus további terjedésének visszaszorításában is - írja a nypost.com .
A kinti levegő nem olyan veszélyes, mint a benti
A légkondicionálók általában egy zárt tér levegőjét keringtetik, szűrik, illetve ehhez a kinti levegőből is kevernek - és éppen ez a két utóbbi jellemzőjük segíthet a koronavírus elleni küzdelemben. Ugyanis a kinti levegőben kisebb a koronavírus előfordulásának, illetve terjedésének kockázata, mint a zárt terekben, ezért fokozottan ajánlott többet keverni belőle a bentihez. Másrészről pedig a berendezésekben lévő HEPA-filterek is képesek lehetnek a kisebb részecskék, például a vírusok elpusztítására, derül ki a Bloomberg jelentéséből.
William Bahnfleth, a Pennsylvaniai Állami Egyetem tanára szerint a mérsékelten vagy egyáltalán nem szellőző helyiségekkel kell vigyáznunk. A szakembert idézve, ha csökkenteni tudjuk a kórokozók arányát a lakásunk vagy az irodánk levegőjében, akkor mérsékelhetjük a megfertőződés valószínűségét is - bizonyos koncentráció alatt ugyanis csekély a megfertőződés esélye.
A nem megfelelően szellőző helyiségek esetén egyébként a szakértők szerint még mindig jobb megoldás kinyitni az ablakot, mint tovább keringtetni az elhasznált levegőt, de összességében az ASHRAE szerint nem kell tartanunk a légkondicionálóktól - többet használhatnak, mint amennyit árthatnak.
Két kisgyerekkel utazza körbe a világot egy skót család, a karantén miatt Nepálban ragadtak - az izgalmas történet részleteit olvassa el társportálunk, az nlc.hu oldalán .