Koronavírus: ezért kevesebb az áldozat Angliában

Korábban minden halálesetet a COVID-19 számlájára írtak, ha a betegetnél előtte már diagnosztizálták a koronavírus-fertőzést.

Angliában új módszer szerint számolják az új koronavírus okozta haláleseteket, így számuk mintegy ötezerrel csökkent szerdára. Az egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy mostantól csak azokat a haláleseteket tekintik koronavírus következményének, amelyek egy pozitív vírustesztet követő 28 napon belül következtek be. Ezzel az angol egészségügy alkalmazkodik az Egyesült Királyság többi részéhez, ahol eddig is ezt a módszert alkalmazták.

koronavírus, Egyesült Királyság, COVID-19
Az Egyesült Királyságban autós tesztpontokon ingyenesen PCR-tesztet kérhet bárki. Fotó: Getty Images

Korábban ezért számoltak így

Azokat a betegeket, akik a pozitív vírustesztet követő 28 napon túl, de kevesebb mint 60 napon belül halnak meg, csak akkor számolják a többi koronavírus okozta elhalálozáshoz, ha halotti bizonyítványukon az egészségügyi hatóságok a COVID-19 -et tüntetik fel halálokként. Az új módszer szerint Nagy-Britanniában 41 329 halálesetet tartanak nyilván, míg a régi rendszer szerint a SARS-CoV-2 vírusnak 46 706 halálos áldozata volt. Ez a szám a legmagasabb Európában.

Koronavírus-járvány: milyen lesz a második hullám? A koronavírus-járványnak még messze nincs vége. A világ több országában hónapok óta magas a napi új fertőzöttek száma, és vannak államok - köztük Magyarország -, amelyek bár a tavaszi csúcs után egy kis időre megnyugodhattak, most a pandémia második hulláma miatt aggódnak. Kattintson a részletekért.

Korábban Angliában minden halálesetet a vírus okozta COVID-19-betegségnek tudtak be, ha a pácienst korábban koronavírus-fertőzéssel diagnosztizálták. A tudósok szerint kétségek merültek fel azzal kapcsolatban, hogy valamennyi fertőzött valóban a COVID-19-ben hunyt-e el, vagy valamilyen más betegség okozta a halálukat. "Az angliai halálesetek ezen számítása mellett azért döntöttek, hogy nehogy alábecsüljék a vírus halálos áldozatainak számát a világjárvány korai szakaszában" - közölte John Newton, az Angliai Közegészségügyi Intézet egyik igazgatója.

Egy sor óvintézkedés mellett nyitottak újra a thaiföldi iskolák, ahol a diákoknak egy furcsa fóliaketrecben kell ülniük a koronavírus miatt - további részletekért és a "ketrecekről" készült fotókért kattintson társportálunk, az nlc.hu cikkére.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Vodcast: finom, de káros fogások a magyar konyhában
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +10 °C

Sok napsütés valószínű kevés fátyol-, hazánk délnyugati, nyugati felén több gomolyfelhővel. Ez utóbbiakból délután néhol a Nyugat-Dunántúlon zápor sem kizárt. A keleti, északkeleti szél ismét több helyen megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 25 fok között várható. Késő estére 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Számottevő fronthatás most sem terheli a szervezetünket, ez pedig különösen jó hír a frontérzékenyeknek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra