Koronavírus: film készült a kórházi dolgozókról

Dokumentumfilm mutatja be egy New York-i kórház hétköznapjait a járvány legnehezebb időszakából.

Koronavírus: baj van Izraelben - kattintson a részletekért!

Az egészségügyi dolgozók világszerte embert próbáló hónapokon vannak túl. Mindennapos küzdelmeikből mi, kívülállók elég keveset láthattunk - szerencsés esetben -, most azonban egy, a Discovery+-on látható dokumentumfilm bepillantást enged abba, mi zajlott egy amerikai kórházban a koronavírus-járvány legnehezebb időszakában - számolt be róla a WebMD. A The Surge at Mount Sinai (a The Surge hullámot jelent - a szerk.) a New York-i Mount Sinai kórház intenzívosztályának hősies munkájába enged bepillantást, illetve olyan pácienseket is bemutat, akik ebben az időszakban kerültek be és kaptak segítséget.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus-járvány, koronavírus járványhelyzet, koronavírus kórház, koronavírus egészségügyi dolgozó
A nehéz pillanatok egy életre megváltoztatták az egészségügyi dolgozókat. Fotó: Getty Images

Miért épp New York?

New York-ban 2020. március közepére olyan sokan betegedtek meg, hogy a világ fertőzöttjeinek 5 százalékát adták az itteni esetek. A metropoliszban valószínűleg ez volt a koronavírus-járvány legkeményebb időszaka. 2020. március 11-e és május 2-a között csaknem 19 ezer ember halt bele a fertőzésbe, ami átlagosan napi 350 feletti, és nagyjából 5 percenként egy halálesetnek felel meg.

Ez volt a legnehezebb

A Mount Sinai elnöke, David L. Reich a WebMD-nek adott interjújában azt is elárulta, mi volt a legnehezebb az ott dolgozóknak: megküzdeni a félelemmel, hogy ők is elkaphatják, illetve hazavihetik a koronavírust és megfertőzhetik a családjukat. "Ezen kívül látták, megélték, hogy a betegek egyedül, a szeretteik nélkül haldokoltak. A munkatársaink FaceTime-on kapcsolódtak össze a családtagokkal, akik csak így tudtak elbúcsúzni" - mondta.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mivel a vírushelyzet miatt lelkészek sem tartózkodtak a kórházban, az egészségügyi dolgozók, többnyire a nővérek mondtak imát, ha egy-egy betegük elhunyt. Ezek a nehéz pillanatok mindnyájukat egy életre megváltoztatták.

A dokumentumfilm előzetesét itt nézheti meg.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Változóan felhős időre számíthatunk, de az éjszaka első felében a keleti tájakon még több lehet a felhő, illetve az Északi-középhegység térségében hajnalra zúzmarás köd képződhet. A Tiszántúlon lassanként megszűnik a havazás, másutt csak kisebb hózápor fordulhat elő. Az északnyugati, nyugati szél helyenként élénk marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -6 és 0 fok között várható, de a szélárnyékos, hóval borított tájakon ennél jóval hidegebb, akár -10 fok körüli értéket is mérhetünk. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra