Koronavírus: használnak a gyógyszerek?

Már létező, kipróbált gyógyszerek lehetnek az új koronavírus kezelésének kulcsai egy európai kutatócsoport szerint.

A tudósok a széles spektrumú antivirális hatóanyagok (BSAA) felfedezéséről és kifejlesztéséről korábban közzétett információkat nézték át, majd létrehoztak egy adatbázist, ami szabadon hozzáférhető. Az adatbázisba összegyűjtött 120 - emberi használatra már biztonságosnak bizonyult - szer közül a kutatók 31-ről állapították meg, hogy jelölt lehet az új koronavírus-fertőzés kezelésére és megelőzésére.

koronavírus, új koronavírus, koronavírus-fertőzés, koronavírus-járvány, koronavírus kezelése, gyógymód, gyógyszerek
Már létező gyógyszerekkel vennék fel a harcot a koronavírus ellen. Fotó: Getty Images

Meglehet a megoldás

A fokhagyma nem véd az új koronavírus ellen - olvassa el a részleteket!

"A gyógyszer-újrapozícionálással, vagyis egy régi hatóanyagnak az eredeti alkalmazástól eltérő területen való hasznosításával új értéket generálhatunk egy már létező szerből. Például a teicoplanin, az oritavancin, a dalbavancin és a monenzin mind kipróbált antibiotikum, amely laboratóriumban már megmutatta, hogy képes meggátolni számos korona- és más vírusfertőzést is" - magyarázta Denis Kainov, a Norvég Tudomány és Műszaki Egyetem (NTNU) adjunktusa, aki egyben a tanulmány társszerzője.

A kutatók úgy vélik, hogy ezek és más biztonságos széles spektrumú antivirális szerek jó jelöltek arra, hogy megkezdjék velük a koronavírus által okozott betegség kezelését, hiszen jelenleg nincs olyan gyógyszer, amelyet kifejezetten az új koronavírus ellen fejlesztettek volna ki. A gyógyszer-újrapozícionálás azonban jelentős előnyökkel jár, mivel a kémiai szintézis lépései, a gyártási folyamatok és a klinikai tesztek eredményei már mind ismertek .

Több mint 50 országban megjelent

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A december óta rohamosan terjedő új koronavírus az Egészségügyi Világszervezet ( WHO ) adatai szerint már több mint 50 országban felütötte a fejét. Az ismert fertőzöttek száma világszerte meghaladja a 83 ezret, a halálos áldozatok száma pedig 2800 felett van. A járvány Kínán kívül leginkább Európában, Dél-Koreában és Iránban terjed.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra