A New York Times cikke szerint már a tavalyi év végén leállt az oltóanyag gyártása a cég hollandiai üzemében, Leidenben. Bár a Johnson&Johnson nem kommentálta a hírt, a lap meg nem nevezett belső forrásokra hivatkozva azt írja, a szünet oka, hogy az üzemben jelenleg egy gazdaságilag jövedelmezőbb, ugyanakkor nem koronavírus elleni vakcina előállítása zajlik. Egyelőre nem tisztázott, hogy az átállás milyen kihatással lesz a COVID-19 elleni oltóanyagra érkezett megrendelések teljesítésére, mindenesetre a Times arról számolt be, hogy a termelés leállítása több százmillió adag vakcina kiesését jelenti.
Jake Sargent, a Johnson&Johnson szóvivője nem kommentálta a Times értesüléseit az CNBC kérdéseire válaszul kiküldött közleményében, csupán annyit árult el, hogy a cég "arra fókuszál, hogy biztosítsa a vakcinaellátást mindenhol, ahol az embereknek szükségük van rá", illetve teljesíteni fogja ez irányú kötelezettségeit. Sargent arra is kitért, a Johnson&Johnson jelenleg több millió adag COVID-19 elleni oltóanyagot tárol raktáraiban, és nem áll le a kiszállítás a csomagoló üzemekbe. A Times értesülései alapján a vakcinagyártás márciusban indulhat újra.
A Johnson&Johnson oltóanyagát a cégcsoporthoz tartozó Janssen Pharmaceutica-Cilag NV leányvállalat fejlesztette ki, és azt mára világszerte alkalmazzák a járvány elleni küzdelemben. A vakcina európai uniós forgalmazására 2021. májusában adott engedélyt az Európai Bizottság. Magyarországra április 13-án érkezett meg az első szállítmány. Napjainkban a Johnson&Johnson az Afrikai Unió és a COVAX egyik legnagyobb vakcinaellátója. Számos alacsony és közepes jövedelmű országban ez az oltóanyag jelenti az egyetlen elérhető opciót az immunizálásra.
Egy frissen megjelent rendelet szerint immár a hazai boltokban, benzinkutakon és drogériákban is lehet koronavírus-fertőzés kimutatására alkalmas gyorsteszteket értékesíteni.