Újabb 6700 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 652433-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 302 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 20737-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége is idős, krónikus betegségben szenvedő személy volt. Meghalt ugyanakkor egy 24 éves férfi is, aki elhízással és magas vérnyomással is küzdött.
12346-an vannak kórházban
Jelenleg 224761 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon. 12346-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 1492-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 406935 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 55280 személy van hatósági házi karanténban.
Részletek a vakcinázásról
Eddig több mint 2 millió személyt oltottak be a koronavírus ellen, 753187-en pedig már a második dózist is megkapták. Az oltási program rendben, ütemezetten zajlik: a magyar lakosság átoltottsági aránya kmeghaladta a 20 százalékot, szemben a 11,2 százalékos uniós átlaggal. Veszélyeztetettségük miatt továbbra is azidősek oltásán van a fő fókusz, ám az eddig regisztrált 65 év felettiek több mint háromnegyede már megkapta az oltást.
Már összesen ötféle oltóanyag áll rendelkezésre Magyarországon, azonban 2 újabb oltóanyag - a CanSino és a CoviShield - is megkapta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) ideiglenes engedélyét. A védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. A koronavírus-járvány lassítása és a kórházak teljesítőképességének fenntartása érdekében viszont továbbra is érvényben vannak a korábban bevezetett védelmi intézkedések.
Érvényes korlátozások
A drasztikusan emelkedő betegszám miatt a kormány úgy döntött, hogy csak akkor indulhat el a lazítás, ha a beoltottak száma eléri a 2,5 millió. Az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében továbbra is javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, a rendeletben meghatározott helyeken pedig viseljünk maszkot, amelynek a szánkat és az orrunkat is takarnia kell. Ezek mellett ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
Koronavírus: kiderült, melyik vakcinával oltják be a tanárokat - olvassa el a részleteket!