A szövetségi költségvetés forrásaiból 400 millió eurót, vagyis mintegy 144 milliárd forintot költöttek egy úgynevezett monoklonális antitestkészítmény bevezetésére. Németország az első európai uniós tagállam, ahol elkezdik használni az új fejlesztésű szert a koronavírus -fertőzöttek kezelésére. Az ország már kétszázezer adagot vásárolt a készítményből, amelynek alkalmazását a napokban meg is kezdik - egyelőre csak az egyetemi klinikákon.
Trump-ot is ezzel kezelték
Mint kiderült, ez az a terápia, amelyek Donald Trump akkori amerikai elnök is kapott, amikor tavaly októberben kórházba került az új típusú koronavírus okozta fertőzés miatt. Az antitestkészítmény úgy hat, mintha egy "passzív oltás" lenne. Alkalmazása az úgynevezett rizikópácienseknél hozzásegíthet a súlyos lefolyású betegség megakadályozásához - mondta Jens Spahn. Azt azonban nem árulta el a miniszter, hogy melyik gyártótól vásárolták az új gyógyszert, de újságírók érdeklődésére a tárca sajtóosztályán közölték, hogy két szerződést kötöttek. Az egyik az Eli Lilly amerikai gyógyszeripari társaság Bamlanivimab nevű készítményéről, a pedig másik az ugyancsak amerikai Regeneron két, egyszerre alkalmazandó, Casirivimab, illetve Imdevimab nevű szeréről szól.
Egyre jobban elterjed a brit mutáció
Közben a szövetségi kormány kancelláriaminisztere, Helge Braun arra figyelmeztetett, hogy Németországban is meghatározóvá válik az új típusú koronavírus először Nagy-Britanniában azonosított, a korábbiaknál fertőzőképesebb változata (B.1.1.7). Az új mutáció ugyanis egyre inkább terjed az országban, ez pedig gondokat okoz majd, hiszen még nehezebbé teszi a járványügyi védekezést. Több kórházban is ez a változat okozott járványkitörést - mutatott rá Braun, felidézve, hogy a hét végén teljes egészében karantén alá kellett helyezni egy berlini klinikát, mert egyszerre 14 fertőződést regisztráltak.
Koronavírus: a lazítás szabadon engedné az új mutációkat. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!